DİDİM TEZGAHI!

Son günlerde Didim'de CHP'nin aday belirleme süreci ile birçok başdöndürücü gerçekler ortaya çıkıyor.

İstanbul, Ankara CHP genel merkezi, aday adaylarının açıklamalar ve en sonda sürecin İstanbul ayağını çok iyi bilen Avukat Levent Polat'ın sosyal medyada yazdıkları ve özelde bazı dostları ile yaptığı görüşmelerden bizlere gelen duyumlardan adaylık süreci izaha muhtaç bir hal almıştır.

Ortaya çıkan bazı gerçekler.

- Bir kere Didim CHP adayının zaten Aralık ayında belirlenmiş ve karar verilmiştir.
- Didim'de geriye kalan 17 aday "Tavşan aday" olarak aylarca sahada beyhude dolaşmıştır.
- Yağmur çamur demeden, özellikle birkaç aday sahada girmedik ev, dükkan, işyeri ve sıkmadık el bırakmamıştır.
- Mevcut aday Hatice Gençay sahada doğru dürüst bir çalışma yapmamıştır.
- Adaylardan bazıları çok büyük harcamalar yapmıştır. Billboard, broşür, kitap dağıtımı, yöre dernek ve STK'lar ile toplantı derken milyonlarca lira harcama yapmışlardır.
- CHP genel merkezi burada durmayın sahaya inin anketler yapacağız kim birinci çıkarsa adayımız odur. Demiştir. Bizzat Özgür Özel bunu taahhüt etmiştir.
- Didim'de yapılan tüm anketler benzer sonuç vermiştir. 1. Erkek aday 2. Kadın aday şeklinde sıralanmıştır. Anketlerde 1. çıkan aday %65 çıkmıştır. Hatice Gençay ise sadece %4 destek alabilmiştir. Ne güzel değil mi? Hak! Hukuk! Adalet!
- Ben CHP Didim'de aday adayı olsam inanın nitelikli dolandırıcılıktan CHP genel merkezine dava açarım. Öyle değilse var mıdır bunun bir açıklaması.
Şimdi gelelim iddialara İstanbul'da bu Didim'in adeta SEVR planı nasıl yapılmış ona bakalım.

Aslında Hatice Gençay'ın Didim Belediye başkanı olma planı var mıydı? Bilemeyiz ancak gelişmelerden meşhur damat Cem Armutlu'nun daha çok müstakbel kayınvalidesini aday yapmaya karar verdiği izlenimi ortaya çıkıyor.


Cem Armutlu Maltepe CHP gençlik kollarında görev yapmış, inşaat ve bilişim işleri ile iştigal eden biri.

Didim'i ve potansiyelini çözmüş olacak ki müstakbel damat Armutlu, kayınvalidesine armut piş ağzıma düş kabilinde zahmetsiz bir şekilde adaylık hazırlamış.
İmamoğlu ekibi ile kurduğu iyi ilişkiler ve İstanbul Sivas dernekleri federasyonu platformu ile birlikte Hatice Gençay'ın adaylığı garanti edilir.

İstanbul'daki Sivas nüfusunun yoğunluğu yerel seçimde İmamoğlu'nu destek olacakları ancak, Hatice Gençay'ın Didim belediye başkanlığı adaylığı şartı ile kabul edilir.

Bütün bunlar olurken hiçbir şeyden habersiz, kendilerini Aslan sosyaldemokrat sanan gariban tavşan adaylar hala sahada çalışmaktadırlar.
Seçimden önce Didim aday adayı olarak ortaya çıkan Avukat Levent Polat ta İstanbul ekibinin adayıdır.

İddialara göre, İmamoğlu genel başkan Didim'de bir kadın aday istiyor. O yüzden Didim'de de yaşamadığın için Hatice hanım aday olsun sen de belediye meclis üyeliğinden başkan yardımcısı olacaksın denerek kutsal ittifak sağlanır.

Hatice Gençay'ın adaylık sürecini Ankara genel merkezde de Sivas milletvekili Ulaş Karasu takip eder.

Tavşan adaylar mı? Onlar hala sokak sokak Didim'de içlerinde CHP sevgisi ve enternasyonal inancı ile alanı arşınlamaktadır.

Burada diğer bir durum ise değişim sürecinin ağabeyi konumunda olan Bülent Tezcan; öyle ya.. Didim adayı belirlenecek Sivas Lobisi karar verecek. Ona da bir çözüm bulunur.

Tezcan'ın aday yapmak istediği anketlerde sürekli 2. çıkan Başak Kamacı'da aday olarak PM'ye iner.

Anketlerde önde olan Kamacı ve sürekli en sonlarda olan Gençay oylanacak, bunun yanında Parti'nin ve değişim sürecinin öncüsü Tezcan'ın bir hatırı vardır elbet değil mi? Başak Kamacı kesinlikle aday olacağı düşünülürken orada da Sivas lobi plana uygun olarak Kamacı'ya vize vermez.

Hatice Gençay planlandığı şekilde anında onaylanarak aday oluyor.

Sonrasında meclis üyesi olmayı düşünen bir eczacı bir müteahhit CHP ilçe başkanı Ahmet Yılmaz ve Levent Polat CHP genel merkezinde Özgür Özel ile görüşerek İstanbul'da kararlaştırılan şekilde Levent Polat'ın başkan yardımcılığı ile sürecin devam edeceği kararlaştırılır.

Levent Polat Hatice Gençay adaylığını kutlar ve Didim'e birlikte hizmet mesajı verir.

Ancak iş meclis üyelerini belirlemeye gelince önce CHP ilçe başkanı Ahmet Yılmaz refüze edilir. Ulaş Karasu'ya güvenen Yılmaz Karasu'nun itiraz etmeyin susun! gidin alanda CHP için çalışın emrivakisinden sonra yönetim olarak komple istifa eder.

Meclis üyelerinin ilçe seçim kuruluna verileceği gün 1. sıra meclis üyeliği bekleyen Levent Polat; damad'ın imar işlerine de emlak işlerine de, başkan yardımcılığına da ben bakacağım meclis listesinde yoksun diyerek ustaca! bir hamle ile onu da ekarte eder.

Levent Polat ta Didim için yapılan kirli pazarlıkları adeta SEVR anlaşması gibi yağmalama planını deşifre ederek CHP'den istifa ederek Memleket partisine katılır.
Yazı uzadı farkındayım ancak, mesele Didim'in kirli pazarlıklara kurban edileceği endişesini taşıyan tüm Didimlileri duyarlılığa davet etmektir.

Dün Hatice Gençay'ın basın ile toplantısında sükut ikrardan gelir kabilinde iddialar ile ilgili hiçbir açıklama yapmaması. Didim'de imar işlerine meraklı ve geçmişte basına çok sayıda insanı mağdur eden, adaylık sürecinde piyasada görünmeyen Hüseyin Yıldız'ın da kareye girmesi ile durum daha şüpheli bir hal almıştır.

Hatice Gençay'ın basın toplantısında damadı Cem Armutlu için " O sizin enişteniz benimde evladımdır o kadar." Demesi

Aklıma Turgut Özal'ın askeri birliği şort ile teftiş ettiği için eleştirenlere "alışacaksınız... alışacaksınız" demesini aklıma getirdi.

Hatice hanım; insan yalandan da olsa der ki "öyle şey olur mu, damadım İstanbul'da işi gücü var. Belediyeye uğramayacak belediyenin imar, ihale, alım, satım hiçbir işine karışmayacak CHP kültüründe böyle nepotik süfli ilişkiler olamaz. Didimliler rahat olsun" Diyemedi... Çünkü yaşananlardan ortaya çıkan Hatice Gençay'ın sadece bir figür olduğu Didim için bir senaryo yazıldığı herkesin senaryoya sadık kalacağı yönünde.

Bütün mesele cumhurbaşkanlığı seçiminde %70,11 oy ile Kılıçdaroğlu'na oy veren ve Alevi, Kürt, Demokrat bir geçmişi olan Yoranlılar, Sosyalist, Sosyal Demokrat kitlenin.

Hatice Gençay'ın Turgut Özal misali damada da bizim senaryoya da "alışacaksınız... alışacaksınız.." demesine Didimlilerin verceği tepki olacak.
Didim'i cepte keklik görenlerin Didim'in kehanet merkezi olduğunu yılan başlı Medusa'nın bakışları taşa çevirdiğini de unutmasınlar.

Didimliler bakışları üzerinizde, amah ha! taşa dönmeyin..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Kadife - Mesaj GönderYorum yazarak GazeteMemleket Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan GazeteMemleket hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler GazeteMemleket editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı GazeteMemleket değil haberi geçen ajanstır.