Kız çocuklarını taciz ettiği öne sürülen Müdür Yardımcısı ile ilgili İzmir Valiliği’nden soruşturma

İzmir'de yaşadığı sitede iki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen ve ifadesinin ardından serbest bırakılan ortaokul müdür yardımcısı hakkında İzmir Valiliğince de soruşturma başlatıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Bornova'daki bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan E.D., 30 Haziran'da Mevlana Mahallesi'nde bulunan sitedeki evine gitti.

İddiaya göre, alkollü olan E.D., sitenin lobisinde karşılaştığı İ.S.Ö. (14) ve M.G.A.'nın (15) yanına yaklaşıp, 'Sohbet edelim mi? Bir sıkıntınız mı var ? Bu konuda tecrübeliyim, size yardımcı olayım. Evime gidelim, beraber bir şeyler içelim, canınız sıkkın gibi görünüyor" dedi.

İki kız durumu ailelerine anlattı. Kızlardan İ.S.Ö.'nün annesi, E.D. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunup, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi verdi.

Gözaltına alınan E.D., ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Serbest bırakılan zanlı hakkında İzmir 50'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'çocuğa cinsel taciz' suçundan dava açıldı.

MİLLİ EĞİTİM GÖREVDEN UZAKLAŞTIRDI, VALİLİK DE SORUŞTURMA BAŞLATTI

Şüpheli Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatılan idari soruşturma kapsamında, görevinden uzaklaştırıldı. Ayrıca, konuyla ilgili İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de gereken hassasiyeti gösterdi. Valilik tarafından zanlı hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

DAHA ÖNCE UYUŞTURUCU KULLANMAKTAN CEZA ALMIŞ

Öte yandan E.D.'nin hakkında daha önce 'kamu görevlisine hakaret ve tehdit' suçundan 33'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılmış olan bir davanın sürdüğü, uyuşturucu kullanmak suçundan aldığı bir cezayla ilgili de erteleme kararı olduğu öğrenildi.

06 Eki 2021 - 15:31 - Gündem