Müdür Yardımcısına iki kız çocuğuna tacizden dava

İzmir'de bir ortaokul müdür yardımcısının yaşadığı sitede iki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edildi. Savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan zanlı hakkında 'çocuğa cinsel taciz' suçlamasıyla dava açıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

İzmir'de iki kız çocuğuna tacizde bulunduğu iddia edilen bir ortaokul müdür yardımcısı serbest bırakıldı.

Bornova'daki bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan E.D., 30 Haziran'da Mevlana Mahallesi'nde bulunan sitedeki evine gitti.

İddiaya göre, alkollü olan E.D., sitenin lobisinde karşılaştığı İ.S.Ö. (14) ve M.G.A.'nın (15) yanına yaklaşıp, 'Sohbet edelim mi? Bir sıkıntınız mı var ? Bu konuda tecrübeliyim, size yardımcı olayım. Evime gidelim, beraber bir şeyler içelim, canınız sıkkın gibi görünüyor" dedi.

İki kız durumu ailelerine anlattı. Kızlardan İ.S.Ö.'nün annesi, E.D. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunup, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi verdi.

'ÇOCUĞA CİNSEL TACİZ'DEN DAVA

Gözaltına alınan E.D., ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Serbest bırakılan zanlı hakkında İzmir 50'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'çocuğa cinsel taciz' suçundan dava açıldı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Şüpheli ayrıca Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatılan idari soruşturma kapsamında, görevinden uzaklaştırıldı.

UYUŞTURUCU KULLANMAKTAN CEZA ALMIŞ

Öte yandan E.D.'nin hakkında daha önce 'kamu görevlisine hakaret ve tehdit' suçundan 33'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılmış olan bir davanın sürdüğü, uyuşturucu kullanmak suçundan aldığı bir cezayla ilgili de erteleme kararı olduğu öğrenildi.

"NORMALDEN FAZLA TEHLİKELİ"

İ.S.Ö.'nün aile avukatı Özge Kalyoncu Yılmaz, sanık E.D., hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanması gerektiğini belirtip, "Sanığın çalıştığı yeri göz önüne alındığında bu durum normalden daha fazla tehlike teşkil ediyor. Her ne kadar uzaklaştırma kararı verilse de görevi fiilen devam ediyor. Hala memurluk haklarına da ulaşabiliyor. Mahkeme, adli kontrol kararını da kaldırdı. Buna da itiraz ettik" şeklinde konuştu.

06 Eki 2021 - 10:03 - Gündem