Ekrem İmamoğlu paylaştı: Mühendislerimiz Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi

İBB iştiraki olan İSTON, üç boyutlu yazıcı teknolojisi kullanarak 3 oda bir salon 155 metrekare büyüklüğünde bir binayı 1 haftada inşa etti. Ekrem İmamoğlu, gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İSTON AŞ, 3 boyutlu yazıcı teknolojisini kullanarak özel bir harç ile 155 metrekarelik bir binanın kabasını bir haftada inşa etti. 

İSTON Satış Pazarlama ve Teknik Destek Genel Müdür Yardımcısı Cenk Gökcan şu bilgileri verdi:

3 boyutlu yazıcı teknolojisiyle bina yazarak arkadaşlarımızın farklı çalışmalarıyla farklı kat yükseklikleri, vaziyet planına göre metrekareleri oluşturabilmektedir. Planlanan bu uygulamalar ise hayata geçirilecektir."

Cumhuriyet'in aktardığına göre,  İSTON AR-GE Müdürü Emre Örtemiz ise "Geliştirdiğimiz harç sayesinde bu görmüş olduğunuz katmanları, sürekli bir şekilde imal edebiliyoruz. Bu binanın kaba inşaat kısmını 3 boyutlu yazıcımız ile bir hafta gibi kısa bir sürede tamamladık. Bu teknolojinin klasik inşaat yöntemlerine göre demir ve kalıp işçiliği gerektirmemesi, mimari serbestisinin yüksek olması, iş sağlığı ve güvenlik açısından daha güvenli sahalar oluşturması sebebiyle farklı avantajları mevcuttur" diye konuştu. 

EKREM İMAMOĞLU'NDAN "TÜRKİYE'DE BİR İLK" PAYLAŞIMI 

İmamoğlu sosyal medya hesabından paylaştığı video ile birlikte şu mesajı paylaşdı: 

"Mühendislerimiz Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi.  Üç boyutlu yazıcı teknolojisini kullanarak ev inşa ettiler. Bu teknoloji hızlı, düşük maliyetli, güvenli ve yeni tasarımlara olanak sağlıyor." 

Ekrem İmamoğlu paylaştı: Mühendislerimiz Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi

10 Tem 2021 - 21:55 - Gündem