Sedat Peker'in basın danışmanından Ahmet Onay fotoğrafı: Silah sevkiyatından sonra...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik iddiaları sonrası Ahmet Onay çarpıcı bir açıklama yapmıştı. Peker'in baş danışmanı Onay'ın açıklamaları sonrası çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Organize suç örgütü lideri  Sedat Peker, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımlarında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devlet envanterinde kayıtlı bulunmayan bir kasa silahı, AKP Gençlik Kolları'na ait bir araçla sivillere dağıttığını iddia etmiş, 'Ahmet Onay' isminden de bahsetmişti.

Peker paylaşımlarında kalaşnikof marka silahların taşınması ile ilgili yükleme noktası, varış noktası, taşındığı araçla ilgili detayları anlatmış, Peker, silahların taşındığı araçta dönemin Esenyurt AKP Gençlik Kolları Başkanı Abdülsebur Soğanlı ile İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay'ın da bulunduğunu ve teslimatta dönemin AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan ile, o dönem Ayhan'ın yardımcılığını yapan ve şu anda AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı olan Osman Tomakin'in de yer aldığını öne sürmüştü.

Peker, Ahmet Onay'a ilişkin, "Silahları getiren araçta Esenyurt target="_blank">Ak Parti gençlik kolları başkanı Abdülsebur Soğanlı, ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı. Bu kişiye Gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim. Kendisi sayın Cumhurbaşkanımızın da sevdiği bir isimdir'' ifadelerini kullanmıştı.

AHMET ONAY'DAN AÇIKLAMA

Peker'in, silahları getiren araçta olduğunu söylediği Ahmet Onay, "Kamuoyunu aydınlatma metnidir" başlığı altında bir dizi paylaşımda bulunmuştu.

Onay, Peker ile tanışma sürecinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası olduğunu "Daha sonra kendisiyle sıklıkla görüşmeye devam ettim.15 Temmuz 2017 tarihinde darbe girişimin 1. Yıl dönümünde bana bir otomobil hediye etti" sözleriyle anlatmış, Peker'i tanıdığını, iddiasında geçen isimlerle aynı araçta bulunduğunu ve Balat’taki Sveti Stefan Kilisesi yakınlarına gittiğini kabul eden Onay, ancak araçtan inmediğini ve alışverişi yapılan şeyi görmediğini savunmuştu.

PEKER'İN BASIN DANIŞMANINDAN ÇARPICI FOTOĞRAF

Onay'ın açıklamaları sonrası yeni hamle Peker cephesinden geldi. 

Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur, Ahmet Onay ve Abdülsebur Soğanlı ait olduğunu öne sürdüğü ve Balat'taki silah sevkiyatı sonrası Esenyurt'ta çekildiğini iddia ettiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. 

Olur, fotoğrafa ''Reis Sedat PEKER’in dün paylaşmış olduğu tweet serisinde, isimleri geçen Gazi Ahmet Onay ve Abdülsebur Soğanlı. Balat’ta silah sevkiyatını gerçekleştirdikten hemen sonra Esenyurt Meydanı’nda beraber hatıra fotoğrafı çekilmişler. Sosyal medya gerçekten çok tehlikeli bir yer'' ifadelerini kullandı. 

Söz konusu fotoğraf şöyle: 

Sedat Peker'in basın danışmanından Ahmet Onay fotoğrafı: Silah sevkiyatından sonra...

09 Tem 2021 - 22:13 - Gündem