Erhan Usta İYİ Parti’deki görevinden istifa etti

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, kongrede Müsavat Dervişoğlu'nun genel başkan seçilmesinin ardından görevinden istifa etti. Usta, "Başka bir genel başkan adayına desteğimi açıkladıktan sonra görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Erhan Usta, İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etti. İYİ Parti kongresinde Müsavat Dervişoğlu’nun genel başkan seçilmesinden sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Usta, “Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Usta, kurultay süreci boyunca yaptığı istişareler sonucunda adaylardan Koray Aydın’ı destekleme kararı aldığını ve bu kararını kamuoyuyla da paylaştığını hatırlattı. Usta, şunları kaydetti:

‘BAŞKA BİR GENEL BAŞKANA DESTEĞİMİ AÇIKLADIKTAN SONRA…’ 

“Aldığım bu kararda, İYİ Partinin merkezde konumlanması ve partinin toparlanması ihtiyacına Sayın Koray Aydın’ın daha fazla katkı sağlayacağına olan inancım etkili olmuştur. Genel Başkan seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu’nun da bu ihtiyaca cevap vereceğine, vermeye gayret edeceğine inanıyorum.

Sayın Müsavat Dervişoğlu, ‘abi’ diye hitap ettiğim, uzun süredir sorunsuz çalıştığım biridir. Kendisiyle kişisel herhangi bir sorunum asla bulunmamaktadır. Bu bir bayrak yarışıdır ve delegelerimiz bu ateşten gömleği kendisine uygun görmüştür. Ancak başka bir genel başkan adayına desteğimi açıkladıktan sonra bu görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır. Bu nedenle, kongre günü salonda, televizyon ekranlarında da söylediğim üzere grup başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum. Bugün itibarıyla İYİ Parti TBMM Grubu’na istifa dilekçemi verdim. Bu kararı ivedilikle açıklamamın nedeni; yeni kurulacak İYİ Parti Grubu’nun önünü açmaktır. Göreve getirilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.”

29 Nis 2024 - 20:14 - Gündem