Demirtaş’tan 1 yıl sonra ilk paylaşım: ‘Bizi burada ağlattınız be zalımlar’

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TFF 2. Lig'de şampiyon olarak 1. Lig'e yükselen Amedspor'u tebrik etti. Demirtaş, 1 yıl aradan sonra yaptığı ilk paylaşımda "Rê ya te vekirî be, bajarê evîna min" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Hakkındaki AİHM kararlarına rağmen yedi yıldır Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir yılın ardından sosyal medya hesabından ilk kez paylaşım yaptı. Demirtaş, TFF 2. Lig’de şampiyon olan Amedspor’u kutladı.

‘YOLUN AÇIK OLSUN AŞKIMIN ŞEHRİ’ 

“Bizi burada ağlattınız be zalımlar ? Hepinizi yürekten kutluyoruz, yolunuz açık olsun” diyen Demirtaş, eşi Başak Demirtaş’ın Diyarbakırlı olmasına da atıfta bulundu. Demirtaş Diyarbakır’a, “Rê ya te vekirî be, bajarê evîna min” (Yolun açık olsun, aşkımın şehri) diye seslendi.

Demirtaş paylaşımına, Amedspor’un şampiyonluk posterini ve Başak Demirtaş’la birlikte Amedspor forması ile çektirdikleri bir fotoğrafı da ekledi.

SON PAYLAŞIMINI GENEL SEÇİMLERİN ARDINDAN YAPMIŞTI 

Eski HDP Eş Genel Başkanı, son paylaşımını 14-28 Mayıs genel seçimlerinden sonra yapmıştı, 31 Mayıs 2023’teki bu paylaşımda ‘aktif siyaseti bıraktığını’ açıklamıştı.

29 Nis 2024 - 19:57 - Gündem