İftira çetesinin yalanlarına Başkan Ömer Günel’in avukatı dur dedi

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e yönelik gerçek dışı haberlerle ilgili Avukat Umut Yaşar tarafından açıklama yapıldı. Yaşar, “Müvekkilimin şirket ortağı olmasında hukuka aykırı bir durum yoktur. Kuşadası halkının kara propagandaya maruz kalmaması ve doğru bilgilendirilmesi amacıyla iş bu açıklamayı yapmaktayım” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Avukat Umut Yaşar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

KAMUOYUNA

Bir ticaret sicil gazetesinin bir kısmı yayımlanarak müvekkilim Sayın Ömer Günel ile ilgili algı yaratma faaliyeti devam etmektedir.
Müvekkilimin, “ Adaçam Turizm Ticaret A.Ş” isimli şirkete Sayın Murat Akçam ile birlikte ortaklıkları vardır. Şirket tekstil ticareti ile uğraşmakta olup paşmina şal satışı yapmaktadır. Kuşadası’nda Scala Nouva AVM’de faaliyet göstermektedir. Başkaca şubesi yoktur.
Şirket kayıtları Ticaret Sicil gazetesinde yayımlanmış olup; herkese açıktır. Müvekkilimin, Sayın Murat Akçam ile uzun yıllara dayanan arkadaşlığı da kamuoyunca bilinmektedir. Müvekkilimin şirket ortağı olmasında hukuka aykırı bir durum yoktur.

Kamuoyunu esas ilgilendiren konunun müvekkilimizin şirket ortağı olup olmaması değil; şirketin Kuşadası Belediyesi ile veyahut başka bir belediye ile herhangi bir nam altında faaliyeti olup olmamasıdır. Adaçam A.Ş.’nin gerek Kuşadası Belediyesi gerekse başka bir belediye ile faaliyeti söz konusu değildir.

Kuşadası halkının kara propagandaya maruz kalmaması ve doğru bilgilendirilmesi amacıyla iş bu açıklamayı yapmaktayım.

Saygılarımla
Ömer Günel
Vekili
Av. Umut YAŞAR

29 Nis 2024 - 19:53 - Gündem