Süleyman Soylu, gazeteciler Ağırel, Soykan ve Altaylı'yı hedef aldı

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu çetelerini haberleştiren ve kendini eleştiren üç gazeteciyi "Bu arkadaşlar neye bence hizmet ettiğinin farkında değiller" diyerek hedef aldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Eski içişleri bakanı Süleyman Soylu, kendisi hakkında yazılar kaleme alan ve uyuşturucu çeteleri iddialarını haberleştiren üç gazeteciyi hedef aldı.

GDH TV adlı kanalın program tanıtımında Süleyman Soylu'nun, Türkiye'nin Ekim 2021'de gri listeye alınması ve yine kendi bakanlığı döneminde dünya çapında aranan bazı çete liderleri ile uyuşturucu kaçakçılarına oturma izni verilmesine dair iddialara yanıt verdiği görüldü.

Süleyman Soylu, kendisinin yedi yıllık dönemindeki çete ve uyuşturucu kaçakçılığı iddialarını gündeme getiren üç gazeteciyi hedef gösterdi.

Soylu, "Benim hakkımda son 10 ayda toplam 550 olumsuz köşe yazısı yazılmış ve bunlar olumsuz. Bu normal mi?" derken, sunucunun "Murat Ağırel'in, Timur Soykan'ın iddiaları neye dayanıyor?" diye sorması üzerine ise "Veya Fatih Altaylı'nın..." diye ekleme yapıp, gazetecileri hedef gösterdi: "Bu arkadaşlar neye bence hizmet ettiğinin farkında değiller. Türkiye'de 2021 ve 2022'de hiçbir cinayet faili meçhul kalmamıştır. Türkiye bu 7 yıl boyunca 1050 ton uyuşturucu yakaladı." 

24 Nis 2024 - 16:41 - Gündem