AKP'li Nihat Zeybekçi'den Yeni Şafak yazarına "geri zekâlı" yanıtı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, İsrail'le ticaret açıklamasına tepki göstererek, "Bundan daha geri zekâlıca bir açıklama duymadım" diyen Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan'a yanıt verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye'nin İsrail'le ticareti tartışmaları sürüyor. Son olarak "İsrail'le 6 satıp 1 aldığımız bir ülke." diyerek eleştiri yapan Zeybekçi, Yeni Şafak yazarı tarafından tepki almıştı. X platformundan Kılıçarslan'a yanıt veren Zeybekci, "Muhatabına gerzek dediğin kadar gerzek, Geri zekalı dediğin kadar kadar geri zekalısın. Her neye layık gördüysen sende en az ona layıksın. “Aklın ihtişamı, görkemi nezakettir, zerafettir.” Vesselam." ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu? 

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi'nin İsrail ile ticaret ilişkilerini değerlendirdiği konuşmasında söylediği, "Yani eyvallah, İsrail'in Müslümanlara yaptığı bebek katliamını nefretle kınıyoruz. Ama diğer taraftan da ticaretin hiç kimseye zarar vermeyen bölümleriyle ilgili de, İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke. 6 satıp 1 aldığımız bir ülke" sözlerine sert tepki gösterdi. Kılıçarslan, "Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım" dedi. 

Sosyal medya hesabında, Zeybekçi'nin açıklamasını alıntılayan Kılıçarslan, "Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım. 'Eyvallah' diyor yahu soykırım için. Yuh artık. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

21 Nis 2024 - 13:16 - Gündem