Öğrencileri taciz eden okul müdürü tutuklandı

Elazığ'da bir lisede 9 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen okul müdürü tutuklandı. Hakkında yakalama kararı çıkartılan ve savcılıkta alınan müdür, çıkarıldığı mahkemece istismar suçu uygulanarak tutuklanarak cezaevine gönderildi

Büyütmek için resme tıklayın

Elazığ'da bir lise öğrencisi Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) okul müdürünün kendisinin taciz ettiği yönünde şikayette bulunuldu. Başlatılan soruşturmada yedi kız öğrenciden daha şikayetçi oldu. 28 Mart'ta gözaltına alınan okul müdürü, ertesi gün nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol talebiyle serbest bırakıldı.

Dün bir kız öğrencinin daha şikayetçi olması üzerine Elazığ Cumhuriyet Savcılığı tarafından okul yöneticisi hakkında yakalama kararı kaldırıldı. İfadesinin ardından talebiyle 1. Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilen müdür tutuklandı.

KARAR DOĞRU VE YERİNDE

Davanın ardından davayı takip eden avukatlardan Eda Vural, kararın yerinde olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“8 öğrencinin şikayetiyle başlayan olay 9'uncu öğrencinin de şikayetçi olmasıyla devam etti. 9'uncu öğrencinin şikayeti sonrasında savcılık harekete geçti ve şüpheliyi talep talebiyle ceza hakimliğine sevk edildi ve şüpheli tutuklandı. Biz yargılamaya olan inancımızı pekiştirmeken çözümlemeyi yapan yargı makamlarına, sesimizi milyonlara duyuran sizlere sürecin gidişatından beri bir baba olma özgürlüğüyle davranan meslektaşım Kurtuluş Kuyucu'ya saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Adalet yerini bulacak ve süreç boyunca takipçisi olacaksınız. Bu kararı doğru ve yerinde bir karar olarak değerlendiriyorum. Çünkü başlangıçta bir haber vardı bu süreç iddia dahi olsa delillerin elde edilmesi gerekir, sürecin sağlıklı bir şekilde genişletilmesi için toplanmasının işlemin yapılması niteliğinde kanaatindeydik. Yargı makamları da bizlerle aynı kanaatte olduğu için çok mutluyuz.”

20 Nis 2024 - 11:01 - Gündem