CHP’den belediyelere: Sürekli denetleneceksiniz

CHP Genel Merkezi'nden belediye başkanlıklarına gönderilen yazıda, belediyelerin sürekli denetleneceği bildirildi. Üst yönetim kadrolarına yapılacak atamalarda ise Genel Merkez’e bilgi aktarılması talimatı verildi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Genel Merkezi’nden belediye başkanlıklarına gönderilen özel yazıda, belediye başkan yardımcılıkları dahil üst yönetim kadrolarına yapılacak atamalarda Genel Merkez’e bilgi aktarılması talimatı verildi. Yazıda, belediyelerin sürekli denetleneceği de bildirildi.

T24’ten Asya Tekyaşar’ın haberine göre, özellikle yeni kazanılan belediyelerde yapılacak atamalar CHP Genel Merkezi’nde dikkatle takip edilmeye başlandı.

ATAMALARDA GENEL MERKEZE BİLGİ VERİLECEK

CHP Genel Merkezi, talimat yazısında belediyelerde yapılacak atamalarda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına danışılması, atamanın görüş alış verişi ile yapılması gerektiğine dikkati çekti. Yine aynı şekilde belediyelerin iletişim ve kamuoyuyla bilgi paylaşım süreçlerinin CHP Genel Merkezi ile eşgüdüm içinde yürütülmesi gerektiği belirtilerek şöyle devam edildi:

“Bu doğrultuda yeni bir bilgilendirme yazısı sizinle paylaşılana kadar hiçbir anket ve araştırma şirketiyle anlaşma yapılmaması, bu şirketlere abonelik işlemi gerçekleştirilmemesi önem teşkil etmektedir.”

‘DENETİM İÇEREN MERKEZİ BİR SİSTEM HAYATA GEÇECEK’

Seçimi kazanan belediye başkanlarını tebrik ve başarı dilekleriyle başlayan bilgilendirme metninde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in 2024-2029 döneminde denetim süreçlerini içeren merkezi bir sistemin hayata geçirileceğini belirttiği sözler hatırlatılarak şunlar kaydedildi:

“CHP olarak yöneteceğimiz belediyelerde; objektif ve bilimsel ölçme değerlendirme kriterleriyle performans değerlendirmesi, başarı karnesi çıkarma ve belediye faaliyetlerimizi belli bir standardın üzerinde tutmanın güvencesi olarak denetim süreçlerini içeren merkezi bir sistem hayata geçirilecektir.”

18 Nis 2024 - 00:14 - Gündem