5 ilde dolandırıcılık operasyonu: Kamu görevlisi olarak tanışıyorlardı

Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtıp milyonlarca liralık dolandırıcılık yaptığı belirlenen şühpeliler yakalandı.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen 'Sibergöz-31' operasyonunda kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak dolandırdıkları kişilerin hesaplarındaki paraları işbirliği içerisinde oldukları kişilerin hesaplarına aktaran 18 şüpheli yakalandı.

DHA'nın aktardığına göre, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak aradıkları kişilerin hesaplarındaki paralara işbirliği içerisinde oldukları kişilerin hesabına aktararak dolandırıcılık yapan kişiler hakkında soruşturma başlattı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmada, şüphelilerin kendilerini banka çalışanı olarak tanıtıp insanların güvenlerini kazandıkları, daha sonra da bu kişileri yönlendirerek hesaplarındaki paraları başka hesaplara havale/EFT yaptırdıkları belirlendi.

Bu yöntemle 18 kişiyi 4 milyon 600 bin lira dolandırdıkları belirlenen şüphelilere yönelik İstanbul merkez olmak üzere Ankara, Mersin, Urfa ve Batman’da ‘Sibergöz-31’ operasyonunu gerçekleştirdi. Operasyonda 18 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon detaylarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından paylaştı.

17 Nis 2024 - 10:10 - Gündem