Akşener'den YSK'ya sert tepki: "Orduluların iradesi yok sayıldı"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine yönelik itirazlarının Yüksek Seçim Kurulu tarafından reddedilmesine sert tepki gösterdi. Akşener, YSK'nın kararını "Orduluların iradesini yok saymak" olarak nitelendirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Ordu'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine yönelik yapılan olağanüstü itirazın Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından reddedilmesi üzerine sert bir açıklama yaptı.

Akşener, "YSK, Orduluların iradesini yok sayarak kendi tarihine bir leke daha sürmüştür. Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Enver Yılmaz'ın sandıkta milletimizden aldığı helali, hırsızların masasına haram olarak sunmuştur," ifadelerini kullandı. Ayrıca, Akşener YSK'nın adaletsiz, ciddiyetsiz ve basiretsiz kararlarına dikkat çekerek, seçimlerde yaşanan şaibeler ve usulsüzlükler hakkında detaylı bilgiler verdi.

İYİ Parti lideri, doğruların ve hakkın bir gün ortaya çıkacağına olan inancını vurgulayarak, bu tür kararların ülkenin demokratik yapısına zarar verdiğini belirtti.

13 Nis 2024 - 12:30 - Gündem