Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bence sen evine git, otur oturduğun yerde

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gazeteci Uğur Dündar arasındaki polemiğe, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da katıldı. CHP'li Özcan, "Bence sen evine git, ev terliklerini ve hırkanı giy, otur oturduğun yerde" yanıtını verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Tanju Özcan'ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

Birileri oturduğu emekli koltuğundan ' Yeni yönetimi' tebrik edeceğine, makosen giymekten bahsediyor. Bence sen evine git, ev terliklerini ve hırkanı giy otur oturduğun yerde…"Anadolunun Emeklisi"

Ne olmuştu?

Uğur Dündar, CHP'nin büyük başarı elde ettiği 31 Mart yerel seçimlerinden bir hafta son kaleme aldığı "Giden gemilerin ardından bakakalmak!.." başlıklı köşe yazısında, eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmişti.

Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Dündar, CHP'nin yerel seçimdeki başarısını göz önünde bulundurarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ya da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olmamasının seçimi kaybettirdiğini söylemiş, "CHP'nin ve "Altılı Masa"nın lideri Kemal Kılıçdaroğlu resti görmek yerine, kendi adaylığını dayattı ve Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti" ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamanın üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir açık mektup yazarak Uğur Dündar'a sert eleştirilerde bulundu. Dündar da Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. 

10 Nis 2024 - 14:43 - Gündem