Kuşadalılar şer ittifakını değil Hizmet İttifakını seçti

Türkiye’nin turizm başkenti Kuşadası, Başkan Ömer Günel’le “hizmete devam” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

2019 yılında “Güçlü bir Kuşadası, güzel bir gelecek” hedefiyle çıktığı hizmet yolculuğunu 5 yılın sonunda alnı ak, başı dik olarak tamamlayan Başkan Ömer Günel, kendisine karşı kurulan tüm kumpasları ve şer ittifaklarını alt ederek aldığı yüzde 42,41 oy oranı ile yeniden Kuşadası Belediye Başkanı seçildi. “Kuşadalılar kendisine hizmet edeni bilir” diyen Başkan Ömer Günel “Bu seçimin tek kaybedeni şer ittifakıdır. Kazanan Kuşadası oldu” dedi.

5 yıllık görev süresi boyunca Kuşadası’nı tarihinin en büyük yatırımı ile tanıştıran ve Kuşadası’nda Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ikinci kez aday gösterilen ilk belediye başkanı olan Ömer Günel, 31 Mart yerel seçimlerinin galibi oldu. 102 bin 44 seçmenin oy kullandığı Kuşadası’nda aldığı yüzde 42,41’lik oy oranı ile ipi bir kez daha göğüslemeyi başaran Başkan Ömer Günel’in zaferi kentte büyük bir coşkuya sebep oldu.

ŞER İTTİFAKININ KUMPASLARI BOŞA ÇIKTI

Seçim öncesinde Başkan Ömer Günel’e karşı kurdukları kumpas ve düzenledikleri iftira kampanyaları ile gündeme gelen İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp aldığı yüzde 37,6; AK Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Mustafa Gökçe ise aldığı yüzde 13,63 oy oranı ile hezimete uğradı. Başkan Ömer Günel’in seçim zaferi “Kuşadası’nda temiz siyaset ve hizmet kazandı” yorumlarına neden oldu.

KUŞADASI’NI ÇOK GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından parti binası önünde toplanan binlerce hemşehrilerine seslenerek “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kuşadası’nda önümüzdeki 5 yıl boyunca sevgiyi ve mutluluğu hep beraber büyütüp çoğaltacağız. Vefayı, kendisine ve bu güzel kente hizmet edeni çok iyi bilen, Cumhuriyet sevdalısı Kuşadalı hemşehrilerim şer ittifakını değil, hizmet ittifakını seçti. İftiracıları ve kumpasçıları sandığa gömerek gereken cevabı ve mesajı verdi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak elde ettiğimiz zaferle biz de halkımızın verdiği mesajı aldık. Ülkemizi ve kentimizi çok güzel günler bekliyor” dedi. 

01 Nis 2024 - 17:23 - Gündem