Doç. Dr. Dumangöz ADÜ’yü bir kez daha gururlandırdı

ADÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pero Duygu Dumangöz’ün editörlüğünü “Spor Yönetimi ve Liderlik” başlıklı kitap, uluslararası yayınevi statüsündeki “Efe Akademi Yayıncılık” tarafından yayımlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Türkiye’de iş dünyasının nabzını tutan dergilerden biri olan By Protokol Dergisi tarafından, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak gerçekleştirilen ve alanında başarılı 100 kişiye verilen ‘100 Temassız Ödül’ kapsamında Yılın En Başarılı Spor Akademisyeni” ödülüne layık görülen ADÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pero Duygu Dumangöz bir başarısıyla daha göz doldurdu. Dumangöz’ün editörlüğünü üstlendiği ve bölüm yazarları arasında yüksek lisans öğrencilerinin yer aldığı “Spor Yönetimi ve Liderlik” başlıklı kitap, uluslararası yayınevi statüsündeki “Efe Akademi Yayıncılık tarafından yayımlandı. 

“KİTABIMIZI OKUYAN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM”

Lider olma yolunda ilerleyen okuyucuların, liderliğin değerini ve gücünü bir kez daha fark etmelerine yardımcı olmayı hedefleyen kitap ilgili açıklamada bulunan Doç. Dr. Pero Duygu Dumangöz, “Yönetim biliminin babası olarak tanıdığımız Peter Ferdinand Drucker’in ifade ettiği gibi ‘Yönetici işi doğru yapar, Lider ise doğru işi yapar’. Doğru işi yaptığımızı düşünen ve kitabımızı okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kitabın bölüm yazarlığını, Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Spor Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalı yüksek lisans öğrencileri Ali Yavuz, Duygu Ülker, Ecem Kurtulan, Erçin Örki, Gülhanım Kurt, Memduh Yıldırımcılar ve Zehra Ovalı; Pamukkale Üniversitesi Spor Yöneticiliği Ana Bilim Dalı yüksek lisans öğrencisi Fevzi Horzum; Gazi Üniversitesi Hareket ve Antrenman Bilimi Ana Bilim Dalı doktora öğrencisi Ahmet Serhat Aydın; Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. İsmail Varol; Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya; Siirt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Ekin; Kırşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü Antrenör Mine Gökkaya; İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Akgün; Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Cemal Özman; Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Mehmet Ali Horozoğlu üstlendİ.

ADÜ’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Öğretim üyemizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz” ifadelerine yer verildi.

27 Mar 2024 - 15:12 - Gündem