Zafer Partisi'nde istifa depremi

Zafer Partisi'nde Ankara İl Başkanı Bilal Katar, il yönetimi, 6 ilçe belediye başkan adayı, 3 ilçe başkanı ve yöneticilerinin de olduğu çok sayıda kişi partiden istifa etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Zafer Partisi'nde Ankara İl Başkanı Bilal Katar, il yönetimi, 6 ilçe belediye başkan adayı, 3 ilçe başkanı ve yöneticileri ile 25 ilçe belediye meclis üyesi adayı partiden istifa etti.

İstifalara ilişkin açıklamada bulunan Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Bilal Katar, görüş ayrılıklarından dolayı bu kararı olduklarını söyledi. Katar açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kurumsal bir yapıya bürünmesini istediğimiz partimiz, bireysel hegemonyalara dönüşmüştür. Biz kitle partisi olarak Ankara’nın her bireyini ülkenin yönetiminde söz sahibi yapmaya çalışırken Genel Merkez, İl ve İlçe Başkanlıklarını dahi pasifize ederek tüm otoriteyi kendi etrafında toplamak istemektedir. Bu bizim siyasi anlayışımıza ve yönetim tarzımıza aykırıdır.”

Başkanlık görevinden istifa ettiğini duyuran Katar, “Ankara İl Başkanı olarak şahsım ve dava arkadaşlarım Ankara İl Yönetimi, Ankara Gençlik Kolları İl Yönetimi, Keçiören, Altındağ, Etimesgut, Yenimahalle, Beypazarı, Şereflikoçhisar İlçe Belediye Başkan Adayları, Keçiören, Beypazarı ve Altındağ İlçe Başkanı ve Yönetimi, 25 İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı ile birlikte; özveriyle yürüttüğümüz Zafer Partisindeki görevlerimizden istifa ediyoruz” dedi. 

27 Mar 2024 - 13:29 - Gündem