Erdoğan, Tokat'ta İstanbul ve Ankara için oy istedi: Tüm hemşehrilerinizi arayın

Tokat'ta yaptığı mitingde İstanbul ve Ankara için oy çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'daki ve Ankara'daki tüm hemşehrilerinizi sizden aramanızı rica ediyorum" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat'ta düzenlediği mitingde vatandaşlara, " İstanbul'da Tokat nüfusu yüksek mi? Öyleyse İstanbul'daki tüm hemşehrilerinizi sizden aramanızı rica ediyorum. Arayacaksınız CHP zulmünden İstanbul'u kurtaracağız. Ankara'daki Tokatlı kardeşlerimizi de aramanızı rica ediyorum. Orada da Turgut Altınok kardeşimizi kazandıracağız" çağrısında bulundu.

"Tokat'ta da Ankara'da da İstanbul'da da bu namı salacağız"

Erdoğan şunları söyledi:

" Türkiye'nin ilkeli ve adil duruşu ile gücünü hazmedemeyenler şu anda pusuda bekliyor. Daha büyük hedeflere gözümüzü dikmişken birileri tökezlememizi bekliyor. Akıl izan sahibi herkes biliyor ki mesele Erdoğan değil, Cumhur ittifakı değil doğrudan Türkiye'dir. Milletimizin dünyanın bu coğrafyadaki varlığından öyle rahatsızlar ki kinleri hala diri. Bu gerçeği bizzat söyleyen batılı devlet adamları gördük. Mücadeleyi asla bırakmayarak bu hevesleri boşar çıkardık. 31 Mart'ta milletimizin desteği ile Tokat'ta da Ankara'da da İstanbul'da da bu namı salacağız."

CHP yine hedefte: Bu parti Kandil'deki terör baronları tarafından yönetilmekte

Konuşmasında CHP'yi hedef gösteren Erdoğan, "Bu parti Ankara'daki genel merkezinden değil, İstanbul'daki sapkın ideolojik yapılar ile Kandil'deki terör baronları tarafından yönetilmektedir. Bu gerçek ortadayken kendilerini meşru muhatap yapma gayretleri beyhudedir. Parti yönetiminin önce hem ülkeye, hem millete hatta hem de kendi tabanına siyasi irade sahibi olduğunu ispatlaması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Emeklilere 'müjde'de seneye işaret edildi

Burada yaptığı konuşmada emeklilere de seslenen Erdoğan, "Emeklilerin yaşadığı sıkıntının farkındayız. Bir defaya mahsus 5 bin lira ödenmesinden yüzde 50 maaş zammına, banka promosyonuna kadar elimizden geleni yapıyoruz. Kamu bankalarımız maaş tutarına göre promosyonu 8-12 bin liraya yükseltti. İkramiyeleri 2-5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırıyoruz. Yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını göreceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren çalışanlarımızın ve emeklilerimizin alım gücünü yukarı çıkaracağımıza inanıyoruz. Yeter ki biz aramıza kimseyi sokmayalım" dedi. 

25 Mar 2024 - 16:17 - Gündem