CHP ilçe örgütü istifa etmişti... Anketlerden bile çıkmayan Gençal'ın kimin adayı olduğu belli oldu.! CHP'nin Didim adayına İmamoğlu'ndan destek videosu...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Didim Belediye Başkan Adayı Hatice Gençay’a özel olarak destek mesajının yer aldığı özel bir video mesaj çekti. Gençay’ın söz konusu videolu mesajı sosyal medya hesabından yayınlaması hakkındaki ‘İmamoğlu’nun Adayı’ olduğu yaftasını adeta tescillerken bazı tepkileri de beraberinde getirdi. 

CHP ilçe örgütü istifa etmişti... Anketlerden bile çıkmayan Gençal'ın kimin adayı olduğu belli oldu.! CHP'nin Didim adayına İmamoğlu'ndan destek videosu...
CHP ilçe örgütü istifa etmişti... Anketlerden bile çıkmayan Gençal'ın kimin adayı olduğu belli oldu.! CHP'nin Didim adayına İmamoğlu'ndan destek videosu...
Video için play'e tıklayın

Didim’de İBB Başkanı İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen damadı Cem Armutlu’nun sayesinde aday olduğu konuşulan CHP Didim Belediye Başkan Adayı Hatice Gençay’ın sosyal medya hesabından İmamoğlu’nun kendisiyle ilgili videolu destek mesajını yayınlaması parti içi tepkilerin fitilini ateşledi. 

VİDEOLU MESAJ ARALARINDAKİ BAĞI AÇIĞA ÇIKARDI

İmamoğlu mesajında Gençay’a başarı dileklerini sunarak yeni dönemde yanında olacağını belirterek, “Hatice Gençay başkanımız Didim’de bir kadın olarak çok başarılı olmanızı diliyorum. Didim çok nadide bir ilçemiz. Güzel belediyecilik döneminden sonra çok daha yukarılara taşımanızı arzu ediyorum. Bir kadın olarak yanınızda olduğumu, başarılarınızla birlikte inşallah seçimden sonra da çok özenli bir dönemde yanınızda olacağımı belirtmek isterim. Yolun açık olsun Hatice başkanım. Başarılar dilerim” şeklinde konuştu. Gençay ise videolu mesajı sosyal medya hesabında, “ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na destek mesajı için çok teşekkür ederim. Bu kıymetli destekle birlikte inanıyorum ki; 31 Mart’tan sonra Didim’de güçlü bir belediyecilik örneği sergileyeceğiz” notuyla paylaştı. 

RANT İÇİN DİDİM’E ÇÖREKLENMEYE Mİ GELİYORLAR? 

İmamoğlu ile Gençay’ın arasında damadı Armutlu sayesinde aday olmasının ardından daha da gelişen organik bağ, söz konusu videolu mesajla adeta deşifre olurken, CHP Didim İlçe Örgütü’ndeki aday adaylığı sürecinde yarışan çok sayıdaki isimle partililer yaşanan duruma tepki gösterdi. Türkiye genelinde başka hiçbir ilçe belediye başkan adayına özel videolu mesaj çekmeyen İmamoğlu’nun Gençay ile ilgili videolu mesajının kabul edilemez olduğunu belirten partilileri, Gençay’ın aleyhinde damadı Armutlu üzerinden bir süredir öne sürülen, ‘Rant için Didim’e çöreklenmeye geldikleri’ iddialarının da böylelikle doğrulandığına dikkat çekti. 

Öte yandan Ekrem İmamoğlu'nun yakın çalışma ekibinde bulunan Armutlu’nun, kaynanası Gençay’ın Didim Belediye Başkan Adayı gösterilir gösterilmez belediye bünyesindeki sahil şeritlerinden, işletmelere, imar-ihale işlerinden inşaat ruhsatlarına kadar bir çok kişiyle özel görüşmeler yaptığı da öne sürülürken, süreç dahilinde yaşanacak gelişmeler ilçede büyük merak uyandırıyor. İlçedeki çok sayıda CHP’linin bu dönem Didim’de ‘Ceketimizi assak alırız’ anlayışına bir ders vermeye hazırlandığı da bir süredir konuşulurken, Gençay’ın hakkında iddialarla ilgili sessizliğini koruması da aleyhinde ileri sürülen konuları da doğrular nitelikte bulunuyor.

İşte CHP adayı Hatice Gençay'ın kendi sosyal medya hesaplarında paylaştığı İmamoğlu videosu... 

https://www.instagram.com/reel/C45IAt0IW67/?igsh=eDltMGpzdDNmdjh6

25 Mar 2024 - 02:03 - Gündem