Savaş: 5 bin TL desteğimiz heyecanla karşılandı

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, emeklilere yönelik açıklamış olduğu 5 bin TL desteğin hemşerileri tarafından heyecanla karşılandığını söyledi. Savaş, ayrıca emeklilerin sosyal konut projesinden yararlanarak ev sahibi olabileceğini açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, 2021 Tüm Emekliler Sendikası Aydın Şubesi’ni ziyaret etti. Aydın Şube Başkanı Mehmet Tosun ve Genel Sekreter Erdal Demir, Savaş’ı karşıladı. Her zaman emeklilerin yanında olduğunu belirten Savaş, “Göreve geldiğimizde her ay emeklilerimize 5 bin lira destek vereceğiz.” dedi.

Emeklilerin sorunlarını sendika yetkilileri ile görüşen Savaş, “Aydın’da yaklaşık 280 bin emeklimiz var. Önümüzdeki dönem seçildiğimizde, bu emekli vatandaşlarımıza yönelik yapacağımız 5 Bin TL destek hizmetini açıkladık. Kamuoyunda büyük bir yankı uyandırdı. Ses getirdi ve memnuniyet uyandırdı. Tabi biz bu müjdeyi verirken bunun hesabını kitabını yaptık. Şimdiye kadar açıkladığımız tüm projeler ayakları yere basan projeler. Uzman arkadaşlarımız tarafından alt yapısı oluşturulmuş, bizler tarafından tartışılmış ve şehrimizde yaşayan diğer Sivil Toplum Kuruluşu paydaşların fikri alınarak oluşturduğumuz projeler. Biz istiyoruz ki Aydın hak ettiği hizmetlerle, gerçek belediyecilikle buluşsun. Bu şehirde yaşayan vatandaşlarımız burada yaşamaktan mutluluk duysun ve keyif alsın istiyoruz. Biz hangi projeyi açıklamışsak ve vadetmiş isek onları önümüzdeki dönem gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Aydın Büyükşehir Belediyesinin bütçesini bildiğini vurgulayan Savaş, “Biz bu bütçenin yüzlerce kat büyüğünü geçmişte yönettik. Emeklilerimize bu desteği vereceğiz. Ayrıca hemşerilerimizin kira öder gibi ev sahibi olabileceği sosyal konut projemiz var. Sosyal konut projemizi 10 bin konut olarak açıklamıştık ama gelen aşırı talepler üzerine bunu 20 bine çıkardık. 2+1. 3+1 konutlar olacak. Önümüzdeki günlerde bu konutların taksitleri ne kadar olacağını da açıklayacağız.” dedi.

BENİM YAPTIĞIM DOĞRUDUR ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

Ulaşılmaz bir büyükşehir belediye başkanlığı dönemine son vereceğini ifade eden Savaş, “Şehri ortak akılla yöneten içten ve samimi bir yönetici olması gerekiyor. Bugüne kadar bu şehir böyle bir başkan gördü mü? Ben yaparım, ben bilirim, benim yaptığım doğrudur anlayışı ile bugüne kadar geldi. Aradığınızda ulaşamadığınız bir başkan var. Sahada çalışıyoruz. Vatandaşlarımız buna artık yeter diyor. Vatandaş bu gidişata son vermek için 31 Mart’ı bir fırsat olarak görüyor. İnanıyorum ki hemşerilerim bu tarihi fırsatı iyi değerlendirecek.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DAVETİMİZE İCABET ETMEDİ

Tüm Emekliler Sendikası hakkında bilgi veren Genel Sekreter Erdal Demir, 600’ün üzerinde üyeleri olduğunu söyledi. Demir, Savaş’a büyükşehir belediyesinden beklentilerini iletti.
Demir’in Aydın’daki üst düzey bürokratlar arasında birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini söylemesi üzerin Savaş, “Yıllar önce söyledim. Şehrimizi temsilen 8 milletvekilimizle birlikte Sayın valimizin koordinasyonunda büyükşehir belediye başkanımızın, rektörümüz, sanayi odası, ticaret odası, ziraat odası başkanlarının bulunduğu bir ortamda şehrimizi konuşalım. Şehrimizi bir masaya yatıralım. Birlikte beraber bir görüntü verelim. Hemşerilerimiz bu birlik ve beraberliği görsün. Büyükşehir belediye başkanımız davetimize icabet etmedi. Takdir kamuoyunun.” diyerek neden bir araya gelemediklerine açıklık getirdi.

17 Mar 2024 - 20:39 - Gündem