Esat Ergüler'e 'sinsi tezgah'... Hem de içerden! 

İYİ Parti'den geçtiği AK Parti’de yeniden aday gösterilmeyen Nazilli'nin mevcut Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın, kendi yerine aday gösterilen Cumhur İttifakı adayı Esat Ergüler’ün kaybetmesi için gizli çalışma yürüttüğü iddiaları Nazilli'de tepki topladı. Ortaya atılan bu iddialar, akıllara Türk bilgesi ve Ozanı Dede Korkut'un "Hain içerdeyse kapı kilit tutmaz' sözünü getirdi. 

Büyütmek için resme tıklayın

Kamuoyunda Cumhur İttifakı adayı Esat Ergüler'e açık destek görüntüsü veren mevcut Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın, perde arkasında İYİ Parti adayı Cüneyt Korkmaz’la dirsek teması çalıştığı belirtiliyor. 

Nazilli'de siyasi kulislerinde konuşulanlara göre;

AK Parti Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler’i içten yıkmak için “Truva Atı” örneği gizli çalışmalar içine girildiği siyaset gündeminin konuşulan konuları arasında yer alıyor.

Nazilli’de yerel seçimlere kısa bir süre kala kirli pazarlıklar gün yüzüne çıkarken 1 yıl önce İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti saflarına katılan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yeniden aday gösterilmediği için Esat Ergüler aleyhine çalışmaya başladı. 

AK Parti’nin tekrar aday yapmadığı Kürşat Engin Özcan’ın İYİ Parti adayı Cüneyt Korkmaz’ı desteklediği belirtiliyor. Özcan’ın, Cüneyt Korkmaz’ın tüm seçim masraflarını üstlendiği de iddialar arasında yer alıyor.

AK Partili mevcut Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti adayı Cüneyt Korkmaz ve İYİ Parti’den kontenjan belediye meclis üyesi adayı olarak gösterilen Mustafa Tınaz ile sık sık bir araya geldiği iddiaları ise bardağı taşıran son damla oldu. Özcan, Korkmaz ve Tınaz’ın gizli toplantılarda buluşup durum değerlendirmesi yaptığı kaydediliyor.

Nazilli'de siyasi kulislerde mevcut başkan Özcan'a yönelik konuşulan ve büyük tepki toplayan bu iddialar ile ilgili mevcut başkan Özcan'ın nasıl bir açiklama yapacağı ise merak konusu..

17 Mar 2024 - 19:47 - Gündem