Savaş: “31 Martta karnesini verip emekli edeceğiz”

Koçarlı’nın Yeniköy ve Bıyıklı mahallesinde gerçekleştirilen mitingde konuşan Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, mevcut büyükşehir belediye başkanının karnesinin zayıf olduğunu belirterek, 31 Mart’ta karnesini verip emekli edeceklerini söyledi. 

Savaş: “31 Martta karnesini verip emekli edeceğiz”
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ve Cumhur İttifakı Koçarlı Belediye Başkan Adayı Nedim Kaplan, Yeniköy ve Bıyıklı mahallesinde miting gerçekleştirdi. Yeniköy ve Bıyıklı Mahalle meydanında gerçekleştirilen mitinge MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, AK Parti MKYK Üyesi Umut Tuncer ve mahalle sakinleri katıldı. Coşkulu bir kalabalık tarafından meşalelerle karşılanan Savaş için havai fişek gösterisi yapıldı. 

Yeniköy’ün yeni bir sayfa açmaya hazır olduğunu söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş, hemşerilerinin Aydın’a sahip çıkacağına inandığını belirterek 31 Mart’ta sandıkta gereken dersin verilerek gerçek belediyecilikle kentin buluşacağını ifade etti. 

31 MART’TA ZAYIF KARNESİNİ VERİP GÖNDERECEĞİZ 

Mevcut Aydın Büyükşehir Belediye Başkanın kimseyle görüşmediğini kaydeden Savaş, “Kimseye randevu vermeyen, seçildikten sonra makamına kapanan ve seçimlere üç, beş ay kala ortalığa çıkıp çarşı pazar dolaşan bir büyükşehir belediye başkanı var. Şimdi de telaşa düşmüş vaziyette. Hani dersine çalışmayan sınava az bir süre kalınca artık ders çalışan bir öğrenci psikolojisine kapıldı. O psikolojiyle artık ne söyleyeceğini, ne yapacağını şaşırmış halde. Artık kaybedeceğini ve karnesinin zayıf olduğunu anlayınca panik halinde. 31 Mart akşamı karnesini verip emekli etmeye hazır mıyız? İnşallah tatile göndereceğiz” diyerek kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. 

HER YERDE BİZİ KONUŞUYOR 

Mevcut büyükşehir belediye başkanın her yerde kendisinden bahsettiğini ifade eden Savaş, "O konuşmaya devam etsin. Yanıt vermeyeceğiz, biz 1 Nisan'dan sonra büyükşehir belediye başkanı olarak yapacağımız projelere odaklandık" dedi.

BAŞKAN ALICIK, SAVAŞ VE KAPLAN İÇİN DESTEK İSTEDİ

Programda konuşan MHP Aydın İl Başkanı Alıcık, seçime yaklaşık 21 gün kaldığını hatırlatarak, başarılı işlere imza atan Nedim Kaplan’ın Koçarlı’da, şehrin abisi Mustafa Savaş’ın büyükşehirde seçimi alması için destek istedi.

5 YIL HİÇ İZİN YAPMADIM

Koçarlı’nın 52 mahalleye hizmet ettiğini ifade eden Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, 5 yıllık belediye başkanlığı sürecinde hiç izin kullanmadığını söyledi. İlçeye yapılan yatırımları anlatan Kaplan, merhum başbakan Adnan Menderes’in memleketini marka kent yaptığını belirtti.

09 Mar 2024 - 23:52 - Gündem