Suçüstü yakalandılar.. İYİ Parti adayından kötü hareket.. Ömer Günel’e demokrasi ayıbı

İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp’in yevmiyeyle broşürlerini dağıttırdığı elemanlarına verdiği talimatla Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e ait kapı girişlerindeki broşür, proje tanıtım gazetelerini tek tek toplattırması, siyasete nezakete gölge düşürdü.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp, yerel seçim çalışmaları kapsamında, gün için yevmiye karşılığı tuttuğu elemanları kapı kapı gezdirerek kendi broşürlerini dağıttırırken, CHP’nin Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel’e ait apartman girişlerine konulan broşür, tanıtım ve gazeteleri toplattırması yönündeki verdiği talimat, büyük tepki çekti. Talimata uyan elemanların Günel’e ait broşür ve tanıtım gazetelerini toplamalarının ardından titizlikle Alp’e ait broşürleri koyduğu gözlemlenirken söz konusu gelişme, siyasi nezakete gölge düşürürken aynı zamanda demokrasi ayıbı olarak da nitelendirildi.

SİYASİ ETİĞİ YOK SAYIYOR

Gözünü hırs bürüyen Alp’in Günel’in broşürlerini toplattırması ilçede yaşayan seçmenlerce de tepkiyle karşılandı. Bugüne kadar 6 parti değiştiren Alp’in, Başkan Günel’e olan hazımsızlığı ve çekememezliği gelinen noktada yevmiyeyle eleman tutup broşürlerini toplattıracak kadar ileri seviyeye varmasının siyasi etiğe aykırı durumlara yol açması, İYİ Parti içerisindeki bazı isimlerin eleştirilerini de beraberinde getirdi. Daha önce Günel’i afiş üzerinden eleştirdiği bilinen Alp’in yevmiyeyle eleman tutup Günel’in broşürlerini toplattırıp kendi broşürlerini dağıttırması büyük çelişki de doğurdu. Alp’i siyasi nezakete davet eden ilçede yaşayan vatandaşlar, seçimlerde siyasi nezakete gölge düşürmemenin önemini vurguladı.

05 Mar 2024 - 14:46 - Siyaset