Çerçioğlu: Mustafa Savaş arada sırada Aydın milletvekili olduğunu hatırlasa iyi olacak...

Tekstil Park Çalışma Salonu açılışında konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, iktidarı ve AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ı sert sözlerle eleştirdi. Çerçioğlu, “Mustafa Savaş Aydın’a seçimden seçime geldiği için bilmiyor. Biz zaten Aydınımızın lezzetlerini tanıtıyor, gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Tekstil Park Çalışma Salonu açılışında yaptığı konuşmada iktidarı ve AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ı sert sözlerle eleştirdi. Çerçioğlu, yıkılıp yenisi yapılamayan kamu yatırımlarını hatırlatarak, “Yıllardır bitirilemeyen bir PTT binası var. Yine Efeler’de kentin tam merkezinde yıkılmış bir huzurevi var, öylece duruyor. Emniyet binası var iki tane. Bunların ne olacağını bilen var mı? Yok. Bir açıklamada yok. Bölge Hastanesi bittiği bittiğinde şu an aktif olarak hizmet veren devlet hastaneleri yıkılacak. Hastane binalarının yerleri ne olacak? Buradan soruyorum. Çıksın bir yetkili açıklasın. Ben belediye başkanı olduğum sürece yıktığını binaların yerlerine AVM ve rezidans olmasına izin vermeyeceğim, imarları geçmeyecek. Sakın ola ki bana bunlarla gelmeyin. Ben şimdiden söylüyorum. Ya da çıkın açıklayın. Bizim Turist Ömer çıksın açıklasın. ‘Yeşil alan olacak’ desin, hadi göreyim. Diyemeyecek. Yıktıkları stat için sıkıla sıkıla ‘yeşil alan olacak’ dediler. Bakacağız, yeşil alan mı olacak, ticarethaneler mi olacak, göreceğiz” dedi.

Savaş’a tavsiyede bulundu

Açılışın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Çerçioğlu, “Mustafa Savaş Aydın’a seçimden seçime geldiği için bilmiyor. Biz zaten Aydınımızın lezzetlerini tanıtıyor, gerekli çalışmaları yapıyoruz. Biz de kentimizde farklı lezzetleri tanıtalım istiyoruz. Aydın’ın incirini, kestanesini tüm Türkiye hatta dünya bilir. En kaliteli ürünlerin burada yetiştiğini bilmeyen yok. Benim ona şöyle bir tavsiyem olacak. Bu dünyaca ünlü ürünlerimiz gelecek nesillere bu kalite de aktarılabilmesi için JES’lere kendisi bir dur desin bakalım” dedi.

‘Değişen hiçbir şey olmadı’

Başkan Çerçioğlu açıklamasının devamında, “Şu madenciliğe de bir dur desin. Biz madene karşı değiliz, elbette madenlerimizi çıkartacağız. Aydın bunların yüzünden jeotermal cenneti oldu, nefes alamıyoruz. Germencik’e İncirliova’ya gitsinler, çürük yumurtadan insanın genzi yanıyor. Birazcık para harcayacaklar jeotermalciler bacalarını yenileyecek. Ben daha önce firma ismi vermeden olması gereken değerleri açıkladım. İl kongresinde uzun uzun anlattım, değişen hiçbir şey olmadı. Mustafa Savaş arada sırada Aydın milletvekili olduğunu hatırlasa iyi olacak. Sanki muhalefetteymiş gibi konuşuyor. Aydın milletvekili Aydın’ın sorunlarını çözsün” ifadelerini kullandı.

04 Mar 2024 - 22:08 - Siyaset