CHP’li Soydemir ‘Ders verme zamanı’ diyerek partisinden istifa etti

Geride kalan aday seçme sürecinde CHP Didim Belediye Başkan Aday Adayı olan Didim Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlık Mahalle Muhtarı Filiz Soydemir, partisinden istifa etti. 

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz 16 Şubat’ta CHP Didim İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz’ı dil ve dürüst bir başkanlık yapmamasıyla birlikte aday adaylarına gerekli desteği sunmaması gibi gerekçelerden ötürü istifaya davet eden Didim Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlık Mahalle Muhtarı Filiz Soydemir, partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

“HAKKIMI HELAL ETMEYEREK İSTİFA ETTİM”

16 Şubat günü yaptığı açıklamada "Emeğimizle oynayan ilçe başkanı Ahmet Yılmaz istifa etmez ise bende gereğini düşüneceğim” sözleriyle istifa sinyali veren Filiz Soydemir, 22 Şubat itibariyle parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Soydemir istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve parti üst yönetimini eleştirdi. Soydemir, “CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ve haksızlığa karşı çıkmayan parti meclis üyeleri, Aydın Milletvekilleri ve MYK üyelerine hakkımı helal etmeyerek 22.02.2024 tarihi itibariyle parti üyeliğimden istifa ettim” dedi. 

“KİRLİ İLİŞKİLERİ MİDEM KALDIRMADI” 

Soydemir istifasıyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, önseçim vaadiyle kazandığı kurultayda parti üyelerimize verdiği sözü tutmamıştır. Kendisine inanarak 12 Şubat'a kadar maddi manevi canla başla çalıştım. Çoğu yerde olduğu gibi Didim'de de önseçim yapılmamıştır. Hadi belediye başkan adaylarına önseçim yapmadınız, en azından meclis üye adaylarına yapılabilirdi. "Halkın sesi, tabanın sesi" demiştiniz. Anket dediniz, kendinize uydurdunuz; mülakat dediniz, tüm adayları 3 dakikada nasıl tanıdınız; STK ziyareti dediniz, gece saatinde gelip 1 saatte Didim'den çıktınız. Tamamen göstermelikti, işin içine girince bu kadar kirli ilişkileri de görmek son noktaydı, midem kaldırmadı.

DİDİMLİLERE ÇAĞRI YAPTI 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ve haksızlığa karşı çıkmayan parti meclis üyeleri, Aydın Milletvekilleri ve MYK üyelerine hakkımı helal etmeyerek 22.02.2024 tarihi itibariyle parti üyeliğimden istifa ettim. Ön yargı oluşmuş olabilir, "şöyle aday olamayınca bu tür davranışlar sergiliyor" diyebilirsiniz. Lütfen başka açıdan bakın. Genç biri olarak, önüm açık, adım duyulmuş bir partide daha çok gelecek zamanım var. Siyasi kariyerim için susup oturmam, yanlışın yanında durmam gerekiyordu. Türkiye'deki birçok aday adayı bu haksızlığa karşı susuyor ya da susmak zorunda kalıyor. Ya bir milletvekili olacaklar, ya tekrar belediye başkanlığına aday olacaklar ya da partinin çeşitli yerlerinde üst düzey görevlere getirilecekler. 

Hak, hukuk, adalet yoksa susmak da Didim halkına karşı yapılan ihanet olurdu. Evet, susmuyorum. "Karşımızda öcü var" diyerek, korku üzerinden dayatılan adaletsiz sisteme karşı dimdik duruyorum. Ve göreceksiniz, Didimliler bunun cevabını sandıkta gösterecektir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin toparlanabilmesi için bunu yaşatmak gerekiyor. Seçmenleri korkutarak kazandığınız birçok yerde toparlanacağınıza, daha da felaketlerle geldiniz. Biz keklik değiliz, koyun sürüsü de değiliz. Aslı olan CHP değil, aslı olan halktır. Ders verme zamanı geldi, haydi Didim, korkmadan birlikte elele olma zamanı. Biz ders verdikten sonra toparlanmanın yolunu da elbet biliriz. Korkmuyoruz, susmuyoruz, itaat etmiyoruz”

02 Mar 2024 - 22:40 - Gündem