2025'te tüm polis ve jandarmalarda kamera olacak

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bir son dakika açıklamasında bulundu. Cnn Türk canlı yayınında Ahmet Hakan'ın konuğu olan İçişleri Bakanı Yerlikaya, önümüzdeki dönemlerde yapılacaklara değindi ve polisler için bir düzenleme olacağını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

İSTANBUL'A YENİ YERLEŞKE

İstanbul'a yeni bir emniyet yerleşkesinin yapılacağını söyleyen Bakan Yerlikaya, "2 buçuk yıl içinde İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tamamlanacak. İlgili bakanlıklarımız ile çalışmalar yapıldı. Huzurun yüzyılında Türkiye Yüzyılında kazandırmış olacağız. Uzun zamandır böyle bir ihtiyaç vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız da bunu gördü" dedi.

POLİS SAYISI ARTIRILACAK

İstanbul'da en büyük sorunun trafik olduğunu söyleyen Bakan Yerlikaya, "İstanbul'da en büyük sorunlardan biri trafik. Bu sebeple 2500 personel trafik birimlerinde. Asayişte de sayıyı 3.069 olarak artırdık o da şimdilik. Bu sayı daha da artacak. Cumhurbaşkanımızın Avrupa'daki ordulardan daha fazla dediği sayı işte bu" dedi ve polis sayısının daha da artırılacağını söyledi.

KONTROL ARTACAK: POLİSLERDE KAMERA OLACAK

Kontrolün her yerde artırılacağını söyleyen Yerlikaya, huzur uygulamalarının daha da artırılacağını söyledi ve "Kontrolü artıracağız, huzur uygulamalarını artıracağız. Bunlar her yerde olacak. Kurumlardaki kameralar ile entegre olacağız. Bunun alt yapısını da arkadaşlarımız çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, 2025 yılında tüm polislerde kamera olacağını söyleyerek, "2025'te bütün polislerimizde kamera olacak. Polislerimizin yakasında kamera olacak" ifadelerini kullandı ve kameranın çok önemli olduğunu söyledi.

29 Şub 2024 - 10:49 - Gündem