Kuşadası siyasetinde sıcak gelişme.. AK Parti'li Kocaman hem meclis üyesi hem de adaylıktan istifa etti... CHP'li Başkan Günel'e teşekkür etti

Bu dönem yeniden meclis üyesi aday listesinde bulunan AK Parti Kuşadası Meclis Üyesi Kılınç Kocaman, Belediye Başkanı Ömer Günel'e teşekkür ederek hem meclis üyeliği hem de adaylıktan istifa etme kararı aldığını açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Bu dönem yeniden meclis üyesi aday listesinde bulunan AK Parti Kuşadası Meclis Üyesi Kılınç Kocaman, Belediye Başkanı Ömer Günel'e teşekkür ederek hem meclis üyeliği hem de adaylıktan istifa etme kararı aldığını açıkladı.

Kuşadası'nda Esat Altungün'ün belediye başkan adaylığı geçmişteki bazı davalardan aldığı cezalar nedeniyle ilçe seçim kurulunca düşürülürken yerine Kuşadası önceki dönem Mustafa Gökçe aday gösterildi. Gökçe'nin adaylığının ardından ilçede flaş bir gelişme daha yaşandı. AK Parti Kuşadası Meclis Üyesi Kılınç Kocaman hem meclis üyeliğinden istifa etti, hem de meclis üyesi adaylığından çekilme kararı aldığını açıklayarak dikkatleri üzerine çekti.

Siyasi kulislerde söz konusu gelişme büyük yankı uyandırırken, Kocaman istifasına ilişkin kamuoyuna yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "1988 yılında Demokrat Parti'de siyasete başladım ve bugüne kadar siyasetin içinde aktif rol alarak, önce gençlik kolları başkanlığı, sonrasında ilçe yöneticiliği ve ennihayet İlçe Başkanlığı görevleriyle onurlandırıldım. Bu süreçte, Türkiye'de büyük yankı uyandıran ANAP ve DEMOKRAT PARTİ koalisyonunun, ülke genelindeki ilk temelini Kuşadası'nda atma başarısını gösterdim.

"BİRÇOK OLUŞUMDAN UZAK KALDIM"

Bildiğiniz üzere 2019 yerel seçimlerinde AK PARTİ meclis üyesi oldum ve halen de bu görevi devam ettirmekteyim. Bu gün gelinen noktada, sevdalısı olduğum Kuşadası'na hizmet edebilme parolasıyla çıktığım bu yolda, gerek bizzat şahidi olduğum, gerekse içinde olmaya mecbur bırakılma çabalarına rağmen, kendi irademle dışında kaldığım durumlar sebebiyle de bir çok oluşumdan uzak kaldım.

GÜNEL'E TEŞEKKÜR ETTİ

Eğrisiyle-doğrusuyla , 5 yıldır birlikte görev yaptığım meclis üyesi arkadaşlarıma, görev sürem boyunca muhalefet meclis üyesi olmama rağmen hemşehrilerimin isteklerine en hızlı ve en doğru cevap verebilme imkanı sağlayan, başta Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel'e , çocukluk arkadaşım Tibet Özer'e , sıra arkadaşım ve sırdaşım Cenk Sözer'e ,saygıda kusur etmeyen baba dostu sevgili kardeşim Efe Berberoğlu'na, ve en önemlisi bu göreve gelmemde benimle gönül birlikteliği yaparak oylarıyla destek veren tüm sevenlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyor; An itibariyle Ak Parti Kuşadası Belediyesi Meclis Üyeliğimden ve 2024 yerel seçimlerinde yer aldığım Ak Parti Kuşadası Belediye Meclis Üyeliği adaylığımdan istifa ettiğimi ilan ediyorum"

28 Şub 2024 - 23:23 - Gündem