Meral Danış Beştaş'tan Özgür Özel'e: Hesap yaparsak onlar borçlu çıkar

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Meral Danış Beştaş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Bize kazandırmak değil, kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar" sözlerine "Bugün o hesabı yapacak olursak onlar borçlu çıkarlar" yorumu yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Habertürk'te yer alan habere göre, DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Meral Danış Beştaş, İlke TV'ye 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Beştaş, "Sanki biz mecburmuşuz gibi, bir borcumuz varmış gibi, onların da alacağı varmış gibi konuşuyorlar. Oraya geleceksek eğer bizim CHP'den alacağımız var. 2019'da verdiğimiz destek ortada. Daha dün ya, 14-28 Mayıs var ortada. 14-28 Mayıs'tan dolayı biz Hakkari'de yüzde 72 oy verdirmişiz. Hakkari, İzmir'i geçmiş, Diyarbakır CHP'nin kalelerini geçmiş. Bu konuda hiç kimse bizimle bu dille konuşamaz. Buna izin vermeyiz, yanıtı veririz yani" dedi.

DEM Partili Beştaş, konuşmasının devamında, "Kimseye borçlu değiliz biz. Ancak ve ancak alacaklı olabiliriz biz. Bugün o hesabı yapacak olursak onlar borçlu çıkarlar. Bu nedenle Gökhan Günaydın'ın da, Özgür Özel'in de bu açıklamalarını bir daha düşünmelerini öneririm. Biz hiyerarşik olarak onların altı üstü değiliz. Kendimizi öyle görmeyiz, onlar da parti, biz de partiyiz" ifadelerini kullandı. 

28 Şub 2024 - 17:49 - Gündem