Başkan Çerçioğlu Ömer Günel’e desteğini Söke’den ilan etti

1950’li yıllarda yapılan ve Söke’nin kent hafızasında önemli bir yere sahip olan tarihi Efes Sineması ve Oteli binasının sinema bölümü, restore edilerek Kültür Merkezi’ne dönüştürüldü. Açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşirken, çok sayıda Sökeli bu tarihi ana şahitlik etti. Törende Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu platforma Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’i de davet ederek elini kaldırdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Açılış törenine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri, mahalle muhtarları, yüzlerce Sökeli vatandaş katıldı. 2022 yılında Söke Belediyesi tarafından belediyenin öz kaynaklarıyla kamulaştırılması yapılarak Söke’ye kazandırılan tarihi binanın sinema bölümünde restorasyon çalışmaları, Söke Belediyesi ekiplerince tamamlandı. Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan restorasyon ekibi ve ekibin başında bulunan Mimar Mine Şavkay’a teşekkür etti, sahnede kendilerini kutladı.

Binanın kamulaştırılmasında büyük emeği olan merhum belediye başkanı Levent Tuncel’i anarak ve rahmet dileyerek sözlerine başlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Mustafa Başkan çok kısa sürede çok güzel işler yaptı. Genç ve dinamik başkan olmanız Söke’yi de şahlandırdı ve bundan sonra da beraber Söke halkına daha fazla hizmet edeceğimizin sözünü şimdiden Söke halkına buradan veriyoruz” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar çok büyük hizmetler yaptıklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “112 Milyon TL’lik Söke otogarını Mart’ın ikinci haftasında yine hep birlikte açıyoruz. Yine 55 Milyon TL’lik bir yatırım yeraltı otoparkı ve spor alanları projesini önümüzdeki hafta açacağız. Yine 13 Milyon TL’lik bir yatırım olan yeşil alan ve otopark projesi de yakında o da hizmete hazır hale gelecek” dedi.

Söke’ye mevcut genel iktidarın bu kadar hizmet etmediğini belirten Özlem Çerçioğlu; “Biz sizlere ne kadar hizmet etsek azdır. Biz Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz olarak asli görevlerimizi yerine getiriyoruz. Ama biz CHP’li belediyelerin en büyük özelliği sosyal belediyeciliktir. Eğer Aydın’da yaşıyorsanız karnınız aç yatağa girmezsiniz, eğer Aydın’da yaşıyorsanız soğuktan üşümezsiniz” dedi.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Biz CHP’li belediyeler diğerleri gibi vaatte bulunmuyoruz. Biz bugün olduğu gibi icraatımızı ortaya koyarız, açılışımızı da yaparız.” diye konuştu.

Ömer Günel’e desteğini ilan etti

Törende en dikkat çeken anlardan biri de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Ömer Günel’i platforma davet ederek elini kaldırması oldu. Başkan Ömer Günel’den övgü dolu sözlerle bahseden Başkan Çerçioğlu, Günel’e desteğini Söke’den bir kez daha yinelemiş oldu.

Başkan Çerçioğlu Ömer Günel’e desteğini Söke’den ilan etti

Başkan Çerçioğlu Ömer Günel’e desteğini Söke’den ilan etti

27 Şub 2024 - 17:39 - Siyaset