Savaş: Mazeret arkasına sığınıyorlar

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, mevcut belediye başkanı tarafından yapmadığı battı çıktılara ilişkin karayolunu mazeret gösteren bir açıklama yapıldığını söyledi. Battı çıktılardan sadece 4 tanesinin karayolu yetkisi alanı içerisinde olduğunu belirten Savaş, otoyolunu bittikten sonra ihtiyaç durumunda karayolunun izin vereceğini bildirdiğini belirterek, diğer battı çıktıların neden yapılmadığını sordu.

Savaş: Mazeret arkasına sığınıyorlar
Savaş: Mazeret arkasına sığınıyorlar
+2
Haber albümü için resme tıklayın


Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen programda Savaş, Aydın’ın bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülünün olmadığını söyledi.

Savaş, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut belediye başkanın 2014 yerel seçiminde vadettiği 22 battı çıktının sadece 2 tanesini yaptığını ve neden diğerlerini yapmadığını her platformda dile getiriyor. Savaş, verilen sözlerin neden tutulmadığının hesabını sorması üzerine açıklama geldi. Açıklamada, karayolunun battı çıktı ve köprülü kavşak yapmaya izin vermediğini ileri sürdüler.

Savaş bu konuya ilişkin bilgi sahibi olduğunu ve mevcut başkanın mazeret arkasına sığındığını dile getirerek, “Aydın Büyükşehir Belediyesinin mevcut belediye başkanı 22 tane battı çıktı yapacağını söylemişti. Bu battı çıktının sadece 2 tanesini yaptı. Şimdi çıkıp açıklama yapmışlar, ‘karayolu engelledi izin vermedi’ diyorlar. Ben o yazıyı da içeriğini de biliyorum. Aydın-Denizli otoyolu Haziran’da tamamı bitecek. Karayolu’nun ‘bu otoyol tamamlandıktan sonra ihtiyaç hasıl olursa izin veririz’ şeklinde yazısı var. O da dört tanesi için. Geriye kalan köprülü kavşak, battı çıktılar nerede. Niye yapmadın? Karayolu mazeretinin arkasına niye sığınıyorsun.” diyerek konuyu açıklık getirdi.

‘BÜYÜKŞEHRİN İCRAATLARINDA ÇELİŞKİ VAR’

Bu şehre karşı herkesin sorumluluğunun olduğunun altını çizen Savaş, “Aydın’ın bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Son 15 yıla baktığımızda bir 5 yıl daha karşı tarafın umut vadetmesi mümkün değil. Yapılanlar ortada. Bir icraat olmadığı için şuanda bütün duvarları farklı pankartlarla donatmaya başladılar. İcraatlarınızla donatın. Şuanda genel siyasetle ilgili pankartlar koymaya başladılar. Koydukları yerel icraatlarla ilgili çelişkiler var. Büyükşehir belediyesi, şehirde ‘4 bin 430 km yol yaptım’ diyor. Nasıl yaptın? Yeni hangi bulvarı, caddeyi, sokağı açtın? Soruyorum buradan yeni bir bulvar, sokak ve cadde açtın mı? Aydın’da karayolları yetkisinde olan yol ağının toplamı 773 kilometre. Siz nasıl 4 bin 430 km yol yaptınız? Tamamen göz boyama. Bu şehri algı ile yönetiyorlar. 31 Marttan sonra akıl ile Aydın’ı yöneteceğiz” diye konuştu.

‘AYDIN’IN KRONİK SORUNLARI VAR’

Aydın’ın kronik sorunlarının olduğunu ifade eden Savaş, “Bizim şuanda kentteki trafik, altyapı, otopark, kanalizasyon, arıtma problemini konuşmamamız gerekiyordu.

Bizim çok farklı şeyler konuşmamız gerekiyordu. Biz ilimizi nasıl cazibe merkezi yapabiliriz, nasıl diğer şehirlerle rekabet edebilir farklılıklar oluşturabilirizi konuşmamız gerekirken biz hala trafiği, otoparkı, kanalizasyonu, arıtmayı konuşuyoruz. Bunlar bir belediye başkanın yapması gereken sorumluluklar zaten. Aydın yerel yönetim anlamında el freni çekilmiş bir araba gibi yerinde duruyor. Emsallerinden 20 yıl geride. Biz 22 yıldan bu yana sağlık, eğitim, spor, ulaşım alanında çok önemli yatırımlar yaptık. Aydın’da büyükşehir kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanmama problemi var. Aydın’da yaşayan her fert başına kaynak aktarılıyor. Ama maalesef etkin ve verimli bir şekilde bu kaynaklar kullanılmıyor. Biz şeffaf olacağız. Her kuruşun hesabını vereceğimiz gibi kaynakları verimli kullanacağız. Önümüzdeki dönem kronik alt yapı, kanalizasyon, ulaşım, trafik problemini çözmüş bambaşka bir Aydın vadediyorum.” dedi.

STK temsilcilerinden destek isteyen Savaş, büyükşehir belediye başkanı seçildiğinde kapısının herkese açık olacağını söyledi.
Kentin kanayan yaralarına çözüm üreteceğini ifade eden Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan, 2024-2029 yılları arasında yapacağı 24 proje hakkında bilgi verdi.

Savaş: Mazeret arkasına sığınıyorlar

Savaş: Mazeret arkasına sığınıyorlar

Savaş: Mazeret arkasına sığınıyorlar

Savaş: Mazeret arkasına sığınıyorlar

Savaş: Mazeret arkasına sığınıyorlar

Savaş: Mazeret arkasına sığınıyorlar

24 Şub 2024 - 16:07 - Siyaset