Halkın Başkanı Ömer Günel sorunlarla bire bir ilgileniyor

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kadınlar Denizi Mahallesi’nde bulunan sitelerin sakinleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıda bugüne kadar kentte gerçekleştirdikleri alt ve üstyapı yatırımları hakkında bilgi veren Başkan Ömer Günel, “Görevde olduğumuz 5 yılda kentimizin 23 mahallesine de hizmet götürdük. Kuşadası’nda hizmet çağı ikinci dönemimizde de devam edecek” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Gurup Sitesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıda Başkan Ömer Günel, bölge halkı tarafından sıcak bir şekilde karşılandı. Yoğun ilgi gösterilen toplantıya belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de katıldı. Toplantıda Başkan Ömer Günel, site başkanlarının kendisine ilettiği sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması için birim müdürleri ve amirlerine gerekli talimatları verdi. Toplantı sonundaysa site sakinleri Başkan Ömer Günel’e kendileriyle yakından ilgilendiği için teşekkür etti.

HİZMET KARNEMİZ YATIRIM VE BAŞARILARLA DOLU”

Kuşadası Belediyesi’nde görevde olduğu 5 yılda, kentin kronikleşmiş sorunlarını çözüme kavuşturduklarını belirten Başkan Ömer Günel, “Bugüne kadar Kuşadası’na toplam 933 milyon 702 bin TL yatırım ile 218 kilometre yeni yol, 70 futbol sahası büyüklüğünde de yeni park ve yeşil alan kazandırdık. Laf ve bahane üretmeden 23 mahallemizin hepsine yatırım yaptık. Tüm kurumlarla uyum içerisinde çalıştık. Ben göreve geldiğimde 6 bin olan doğal gaz aboneliği şimdi 46 binin üzerine çıkmış durumda. Karşınıza 5 yıllık hizmet karnesi yatırım ve başarılarla dolu bir aday olarak çıkıyorum. Bir sonraki dönem için de oylarınıza talibim” dedi.

“BÜTÇE DEVRİMİ YAPTIK”

Kuşadası Belediyesi’ndeki en önemli başarılarının gerçekleştirdikleri mali disiplin olduğuna dikkat çeken Başkan Ömer Günel, “2019 yılında görevi devraldığımda Kuşadası Belediyesi’nin bütçesi 280 milyon liraydı ve 83 milyon lira da kredi borcu vardı. Ekip arkadaşlarımla gerekli çalışmaları yaparak hem bütçeyi rehabilite ettik hem de kredi borcunu ödedik. Aynı zamanda gelir artırıcı kalemler yarattık. Bugün Kuşadası Belediyesi’nin bütçesi  1 milyar 380 milyon liraya kadar ulaştı. Belediyemizin kaynaklarını hemşehrilerimize hizmet üretmek için kullandık. Önümüzdeki dönem de Kuşadası’nda vizyon projeler gerçekleştireceğiz. Kuşadası’nda hizmet çağı devam edecek” diye konuştu.

23 Şub 2024 - 17:25 - Gündem