YÖK'ten Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci hakkında inceleme

Boğaziçi Üniversitesi’nde yeniden yapılandırma kararına tepki gösteren öğrencilerin okula girişinin engellenmesi sonrası YÖK, üniversite yönetimi hakkında inceleme başlattı.

Büyütmek için resme tıklayın

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından fakültelerin yeniden yapılandırılma kararı alınmasına karşı, öğrenciler tarafından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasının ardından ise forum düzenlendi. Bu protesto ve açıklamalara katılan 10 öğrencinin okula girişi engellendi. Okula girişleri engellenen öğrencilerin kartları da iptal edildi. Okul yönetimi tarafından ise bu engellemeye dair bir açıklama yapılmadı.

ÖĞRENCİLER SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Sözcü'nün haberine göre; bu adımın ardından avukatlar aracılığıyla öğrenciler suç duyurusunda bulundu. Yürütülen soruşturma Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) gitti. YÖK, öğrencilerin itirazıyla birlikte savcılıktaki dosya üzerine Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci ve yönetim hakkında inceleme kararı aldı.

REKTÖRLÜĞÜN YAPTIRIMLARI İLK DEFA ÖĞRENCİLERİN İTİRAZI SONUCU İNCELENECEK

Üç yıldır süren Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolar sonucu, rektörlüğün yaptırımları ilk kez öğrencilerin itirazı üzerine YÖK tarafından incelenecek. 

23 Şub 2024 - 13:43 - Gündem