CHP’li isimden ‘Çakal Çökerten’ göndermesi

CHP'nin geride kalan adaylaşma sürecinde Didim'deki en güçlü aday adayı isimlerden biri olarak öne çıkan Başak Kamacı Budak'ın sosyal medya hesabından 'Çakal Çökerten Zeybeği' ile müziğiyle birlikte yaptığı paylaşım büyük dikkat çekti.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın Didim'de belediye başkan aday adaylığı için destek verdiği isim olmasıyla bilinen Başak Kamacı Budak'ın sosyal medya hesabından yaptığı çarpıcı çıkışla adından söz ettirdi. CHP'ye yakın medya kuruluşlarında aday olacağı açıklanan ancak Parti Meclisi'nde İstanbul ve Sivas lobisinin baskısıyla veto yiyen Başak Kamacı Budak, ilçede büyük ses getiren 'Çakal Çökerten Zeybeği' paylaşımında, "Didim Sahipsiz Değil...Didim Didimlilerindir…" ifadelerini kullandı.

"Didimlilere sağlam bir "ÇAKAL ÇÖKERTEN ZEYBEĞİ" yakışır"

İlçede örgütün sevilen isimlerinden olan CHP'li Budak'ın dikkat çeken söz konusu paylaşımı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun grubunda yer alan damadı Cem Armutlu'nun girişimleriyle aday gösterilen CHP Didim Belediye Başkan Adayı Hatice Gençay'a gönderme olarak yorumlandı. Budak ilçede çok sayıda ismin de destek verdiği paylaşımında, "Didim'i sahipsiz görüp, Didimlileri hiçe sayarak bu güzel kente çökmek isteyenler gün gün deşifre olurken;
Biz Didimlilere sağlam bir "ÇAKAL ÇÖKERTEN ZEYBEĞİ" yakışır. Didim Sahipsiz Değil...
Didim Didimlilerindir…" ifadelerini kullandı.

22 Şub 2024 - 15:54 - Siyaset