Savaş; “Her canlının yaşam hakkı kutsaldır!

Cumhur İttifakı AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, göreve seçildiğinde Büyükşehir Belediyesi olarak ilk etapta 5 ilçede can dostlar için modern, hijyenik, sağlık koşullarının sağlandığı, 7/24 izlenebilir barınak ve yaşam alanları inşa edeceklerinin sözünü verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Her canlının yaşam hakkının kutsal olduğunu belirten AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, sokak hayvanlarının yaşam şartlarının iyileşmesini sağlamak için ivedilikle çalışma başlatacaklarını söyledi.

Aydın'daki hayvanseverlerin takdirle karşıladığı müjdeyle ilgili açıklama yapan Savaş; “Kentleşmenin artmasıyla doğal ortamlarından uzaklaşan can dostlarımız sevgi ve şefkatli ellerde hayatlarına devam edecekler. Özellikle olumsuz hava şartları nedeniyle sokak hayvanlarımızın barınıp, yaşamını sürdüreceği alanlar kalmamıştır. Bu nedenle sokak hayvanlarının yaşam şartlarının iyileşmesini sağlamak için ivedilikle çalışmalarımızı başlatacağız. Yaşam merkezlerimizde görev yapacak personelimizin hayvansever olmasına özellikle dikkat edeceğiz. Diğer taraftan sokaklarımızın daha güvenli olmasını da temin etmiş olacağız.’Hayvanları korumak ve sevmek dünyamızı zenginleştirir’ düşüncesiyle barınaklarımızda yaşayan dostlarımızı haftanın her günü hayvanseverlerimize buluşturacağız. Bizim tek bir düşüncemiz, Aydın'ımızı her alanda marka şehir haline getirmek. Birlikte başaracağız" ifadelerini kullandı.

22 Şub 2024 - 14:45 - Gündem