CHP'li Bekar: Didim’i bir damada teslim etmeyeceğiz

Önceki dönem CHP Didim İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı Aday Adayı Mustafa Bekar, aday belirleme sürecinde yaşananlara tepki gösterdi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Didim Belediyesi Başkan Adayı olarak Hatice Gençay'ı belirlerken, adayın belirlenmesinde Gençay'ın İstanbul'daki damadının etkili olduğu öne sürüldü.

Didim'de 'damat' tartışmaları yükselerek devam ederken, önceki dönem CHP Didim İlçe Başkanları ve Belediye Başkanı Aday Adayı Mustafa Bekar, ses getirecek bir paylaşım yaptı.

'Damat' göndermesinde bulunan Bekar, şu ifadeleri kullandı:

“Didim’de geleneksel olarak belediye başkan adayları CHP ilçe örgütü ile birlikte çalışarak sivil toplum örgütlerinin düşünceleri doğrultusunda Belediye Meclis Üyeleri listeleri hazırlanır.

Önseçim olsa ilk 10 a giremeyecek bir aday adayı enteresan bir şekilde atandı.

Ortaya Didim’de yaşamamış bir damat çıktı İstanbul’da gençlik kollarında çalışmış, belediye meclis görüşmeleri yapmış ve partiye rağmen listeleri hazırlamış. Başkan adayı ben bilmem damadımla konuşun noktasına gelinmiş, bu partinin çeşitli kurumlarında çalışmış insanlara danışılmadan ve dışarda tutularak bir liste hazırlanmış, bu durum aday belirleme sürecinin sonunda gelindiğinde İlçe Başkanı yönetimi ile beraber istifa etmek zorunda bırakılmıştır.

Bu durumda biz CHP ye ömrümüzü vermiş insanlar olarak başkaldırma hakkımızı kullanmak zorunda kaldık.

Bu sürecin bir parçası olmayacağız.

Ne damat ferit paşaya,

Ne davulcu damada,

Ne hazinenin teslim edildiği damada,

Teslim olmadığımız gibi Didim’i bir damada teslim etmeyeceğiz.

Yeni bir dünya kurulur orda yerimizi alırız.

Didim’de söz, karar ve yetki Didimlilerin olacaktır.

Didim Didimlilerindir.

Bunu yaşayarak, yaşatarak herkese göstereceğiz.”

22 Şub 2024 - 14:46 - Gündem