Kılıçdaroğlu Bahçeli’ye yüklendi

CHP’nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yüklendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin bir yandan eski Refah Partili milletvekili Şevki Yılmaz’ın “Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum” demesi karşısındaki sessizliğini, bir yandan da İslamcı yazar Abdurrahman Dilipak’ın, “Hükümet 15 Temmuz darbesinin yapılacağını dört ay önceden biliyordu” diye attığı tweet’i gündeme taşımasını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, şöyle yazdı:

“Ağzından salyalar akarak, Kurtuluş Savaşı kahramanımız Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e çatallı dilini uzatan soysuza tek kelime edemeyen okul arkadaşım, 15 Temmuz darbe girişimi için asılsız bir iddianın peşine düşmüş ve hemen savunmaya geçmiştir. Oysaki bir zamanlar ne kadar cesur konuşurdu, suda ateşin nasıl yanmayacağını, balda tuzun bulunmayacağını ve kimden Cumhurbaşkanı olmayacağını söylerdi. Şimdi Atatürk’e dil uzatanlara dahi bir şey diyemiyor…

İyi dinleyin, Köhne Bizans’ın Yıldız burcunda ikamet eden baykuş özentilerine ve kalıntılarına söylüyorum; Türkiye’nin yönetim şekli ile ilgili tartışmalar 29 Ekim 1923’de ebediyen son bulmuştur! Aklınızdakini kursağınızda bırakırız!”

21 Şub 2024 - 16:52 - Gündem