CHP’li ilçe başkanı aday listesini seçim kuruluna vermedi, istifa edip gitti

CHP, belediye başkanı ve belediye meclisi üyelerine ilişkin aday listesini seçim kuruluna teslim etmediği için Balıkesir’in İvrindi ilçesinde seçimlere katılamayacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Siyasi partilerin aday listelerini seçim kurullarına teslim etmesi için tanınan süre dün saat 17:00’de sona erdi.

CHP’nin İvrindi’de belediye başkanı ve belediye meclis üyelikleri için aday listesiyse ilçe seçim kuruluna teslim edilmedi.

Partisi tarafından belediye başkan adayı olarak duyurulan Ali Kundakçı, listenin teslim edilmemesi nedeniyle CHP İvrindi İlçe Başkanı Ayhan Arslanbey’e çıkıştı.

Süre sona erinceye kadar partisinin ilçe başkanlığında beklediğini belirten Kundakçı şunları dedi: “Saat 14:00’ten beri CHP İvrindi ilçe başkanlığındayım. Maalesef ilçe başkanı bizim dosyalarımızı seçim kuruluna vermek için gelmedi. Defaatle aramamıza rağmen gelmedi. Dolayısıyla dosyalarımızı seçim kuruluna teslim edemedik.”

‘PARTİDEN İSTİFA EDİP AYRILMIŞ’

CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı’ysa aday listelerinin seçim kurullarına tesliminin ilçe başkanlarının sorumluluğunda olduğunu söyledi.

Köybaşı, ilçe başkanının istifa ettiğini belirtti: “İvrindi ilçe başkanımız müracaatı yapmamış. Biz işlemleri takip ederken her ilçe başkanına yetki vermiştik. Müracaatı yapmayıp, partiden de istifa edip ayrılmış. Bu nedenle İvrindi’de aday gösterememiş oluyoruz.”

İvrindi’de yerel seçimlerde başka adayları destekleyebileceklerini belirten Köybaşı, başka partilerle bu konuda görüşmelerinin sürdüğünü dile getirdi.

Bu durumun iki üç gün içinde netleşeceğini anlatan Köybaşı şunları dedi: “Nasıl sonuçlanır, ne olur bilemem ama ittifak görüşmelerimiz sürüyor. İlçe başkanının yaptığı şık olmadı. Neticede ittifak olur, adaylar gösterilir, adaylar çekilir. Her partide böyle şeyler yaşanıyor. Bugün ilçe yönetiminin tamamını görevden alıp yerlerine atama yapacağız.”

21 Şub 2024 - 15:12 - Gündem