Ali Yerlikaya, kendi dönemindeki FETÖ operasyonlarının bilançosunu açıkladı

FETÖ'den ihraç hakim-savcılara göreve iade kararı tartışılırken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya "FETÖ’cülerin hiçbirine göz açtırmayacağız" diyerek 67 şüphelinin daha yakalandığını duyurdu. Yerlikaya, paylaşımına kendi döneminde örgüte dönük dört binden fazla operasyon yapıldığını da ekledi.

Büyütmek için resme tıklayın

14 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen FETÖ'ye yönelik Kıskaç-7 operasyonlarında 67 şüpheli yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri tarafından Antalya, Manisa, Ankara, Aydın, Konya, Artvin, İstanbul, Bilecik, Edirne, Uşak, Isparta, Şanlıurfa, Kırşehir ve Elazığ’da FETÖ’ye yönelik gerçekleştirilen Kıskaç-7 operasyonlarında şüpheliler hakkında şu tespitler yapıldı:

KESİNLEŞEN HAPİS CEZALARI VAR 

* Örgütün “Güncel Yapılanması”, sözde "Askeri Mahrem Yapılanması" ve “Emniyet Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, 

* Münferit sınav soruşturmaları kapsamında, sınav öncesinde soruların kendilerine verildiğine dair haklarında beyan bulunan ve mülakatlarda avantajlı olarak kodlandıkları,

* Dijital materyallerle ifade ve teşhislerde adı geçen, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

6 BİNDEN FAZLA KİŞİ YAKALANDI  

3 Haziran 2023'te göreve başlayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya paylaşımında "1 Haziran 2023’ten günümüze kadar FETÖ’ye yönelik toplam 4 bin 22 operasyon düzenlendi. 6 bin 45 şüpheli yakalandı" bilgisine de yer verdi. 

Yerlikaya "FETÖ’cülerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz" dedi. 

21 Şub 2024 - 09:31 - Gündem