Ahmet Türk: Geleceğimizi belirleyecek bir siyaset yürütmeliyiz

DEM Parti Mardin Büylükşehir Eşbaşkan adayı Ahmet Türk: "Bizim amacımız sadece bir encümen bir belediye başkanı olmak değil. Geleceğimizi belirleyecek bir siyaset yürütmeliyiz. Bugün hep birlikte hareket etmemiz lazım."

Büyütmek için resme tıklayın

DEM Parti’nin Mardin Büylükşehir Eşbaşkan adayı Ahmet Türk, “Bizim amacımız sadece bir encümen bir belediye başkanı olmak değil. Geleceğimizi belirleyecek bir siyaset yürütmeliyiz. Bugün hep birlikte hareket etmemiz lazım” dedi.

Ahmet Türk, partisinin yerel seçimler öncesi bir alışveriş merkezinin düğün salonunda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Türk, aday belirleme sürecinde yapılan ön seçimlere dair, “Bir ön seçim yapıldı ve demokratik adımdı. Parti, bütün eksikliklere rağmen olabildikçe toparlamaya yönelik çalışma içinde oldu” diye konuştu.

Türk şunları söyledi:

“Bizim amacımız sadece bir encümen bir belediye başkanı olmak değil. Geleceğimizi belirleyecek bir siyaset yürütmeliyiz. Bugün hep birlikte hareket etmemiz lazım. Elbette yerel seçimler önemlidir, demokrasinin yerel ayağıdır. Halkımızın iradesini yansıtma gibi bir sorumluluğumuz var. Geçmişte kayyumlar halkın iradesine ipotek koydu. Bundan sonra halk olarak kayyum siyasetine karşı direneceğiz. Sadece seçilmiş arkadaşlara sorumluluk düşmüyor.

‘HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR’

Bu partinin üyesi olan, yöneticisi olan, bu partiye gönül vermiş her arkadaşımıza büyük görevler düşüyor. Eğer mücadelemiz Kürt halkının geleceği için ise kırgınlıklara yer yok. Hep birlikte bu süreci en güçlü şekilde yürütme sorumluluğumuz var. Bu değerleri yaratanlara sahip çıkacağız. Bizim siyasetimiz geleceğimizi özgürleştirmektir. Özgür ve demokratik bir geleceği kurmaktır.”

18 Şub 2024 - 23:23 - Gündem