CHP Didim’de Başkan Yılmaz tepkilerin odağında... Soydemir’den istifa çağrısı

Didim Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlık Mahalle Muhtarı Filiz Soydemir, CHP Didim İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz’ı istifaya davet etti. 

Büyütmek için resme tıklayın

Bu dönem CHP Didim Belediye Başkan Aday Adayı olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Didim Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlık Mahalle Muhtarı Filiz Soydemir, CHP Didim İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz’a istifa etmesi yönünde çağrıda bulundu. Konuya ilişkin açıklamasında Yılmaz’ın ilçe başkanlığı süresince adil ve dürüst bir başkanlık yapamadığını belirten Soydemir, “Ahmet Yılmaz ile bu parti burada asla seçim yürütemez. Şu 4 aylık süreçte kendi kişisel çıkarlarını alet ederek geldi” dedi. 

“ADAY ADAYLARINA GEREKLİ DESTEĞİ SUNMAMIŞTIR”

Yılmaz’ın geride kalan süreçte gizliden belediye başkan adayı olmak için uğraştığına da dikkat çeken Soydemir, istifa çağrısında şu ifadelere yer verdi; Didim Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz'ı istifaya davet ediyorum. 14.02.2024'te CHP İlçe binasında aday ve aday adaylarının yanında da söylemiştim, ancak hala istifa etmediği için buradan herkese duyurma gereği doğmuştur.İlçe başkanlığı süresince adil ve dürüst bir başkanlık yapamamıştır. Aday adaylarına gerekli desteği sunmamıştır. Mesela aday adayları tanıtım toplantısı yapmamıştır. Aday adaylarının halkımıza kendisini tanıtmasına olanak sağlamamıştır. Ön seçim ısrarla istememize rağmen bunu başaramamıştır. Kendisi ne kadar "Ben ön seçim istedim" desede, genel merkezde başkan yardımcıları; mesela Sn. Gül Çiftçi, Sn. Gamze Taşçıer, Sn. Ensar Aytekin ve diğerleri, "İlçenizden bize gelen bir talep yok, ön seçim talebi gelse mutlaka yapıyoruz ve ön seçim istenen her yerde de ön seçim yaptık" dediler. Genel merkezde görüşmemizde hangi genel başkan yardımcısına gittiysek, sizin ilçe başkanınız daha yeni üç aylık ilçe başkanı değil mi, o da adaylığı için uğraşıyor dediler. 

“SEN PARTİYİ BU KADAR MI DÜŞÜNÜYORSUN?”

Hadi tamam aday olsun, ama bunu gizli yapmasın, aday adayları ile aynı kulvarda dursun, adalet olsun. Daha yeni ilçe başkanı olmuş kişi, partiyi ne kadar düşündüğü buradan belli. Genel merkez bu yanlışı da görmeyip, Ahmet Yılmaz’ı aday yapsaydı, bu partiye kimin atanacağını nereden bilecektik. İlçe Başkanı seçilerek gelir. Biz atamalardan bıkmışız. Nasıl kabul edecektik. İlçe başkanlığı seçiminde en büyük destekçisi olanlardan biri bendim. İlçe Başkanının kendi adaylığı için uğraştığını duyan parti üyeleri, tepkilerini en çok bana ilettiler. Belediye başkanı olmak için mi ilçe başkanı seçtik diye. Diyelim ki genel merkez aday gösterseydi, İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz sana sesleniyorum, sen partiyi bu kadar mı düşünüyorsun, ilçe başkanı kim olacaktı. Şimdi de kalkıp normal ilçe başkanı gibi devam etmeye çalışıyorsun. Neden şimdide meclis üyeleri kısmında rol alıyorsun. 

“İSTİFA ETMEZ İSE BENDE GEREĞİNİ DÜŞÜNECEĞİM”

Ahmet Yılmaz ile bu parti burada asla seçim yürütemez. Şu 4 aylık süreçte kendi kişisel çıkarlarını alet ederek geldi. Bundan sonrada partili sana nasıl inanacak, nasıl seçim çalışması yapacak yada yaptıracak. Eğer Ahmet Yılmaz olursa birçok aday adaylarının düşüncesi gibi bende bu seçim sürecine müdahil olmayacağım. Hatta çoğu aday adayları, eğer aday olursam bu ilçe başkanı ile asla seçim yürütemeyiz demiştir. Bizim emeğimizle oynayan ilçe başkanı Ahmet Yılmaz istifa etmez ise bende gereğini düşüneceğim. Buradan herkese beyan ederim. Bilgilerinize sunarım”

16 Şub 2024 - 15:53 - Gündem