Aylin Kotil: CHP'den Hatay için teklif aldım

"CHP Lütfü Savaş isminden vaz geçecek mi" sorusu tartışılırken, CHP'nin Müzisyen Haluk Levent'ten sonra Siyasetçi Aylin Kotil'e de teklif götürdüğü öne sürüldü. Kotil bilmediği bir yerde aday olmanın oradaki insanlara saygısızlık olacağını ifade etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Siyasetçi Aylin Kotil, kendisine CHP Hatay Belediye Başkanlığı için teklif geldiğini ancak kabul etmediğini söyledi. Kotil reddetme gerekçesini "Yolunu yordamını, sokağını bilmiyorum. O insanlara saygısızlık olur diye düşündüm" diye anlattı.

Patronlar Dünyası'na konuşan Kotil, “Evet teklif aldım. Çok detay anlatmayayım ama böyle bir teklif aldığımı söyleyeyim” dedi. Aylin Kotil, “Özgür Özel mi aradı?” sorusuna “Hayır. Özgür Bey’e çok yakın biri aradı” dedi.

Kotil, teklifi reddettiğini söyleyerek nedenine dair şöyle konuştu:

“Hatay çok büyük acılar yaşadı. Çok farklı bir yer. Büyük bir acı var. Ben orayı bilmiyorum. Yolunu yordamını, sokağını bilmiyorum. O insanlara saygısızlık olur diye düşündüm açıkçası. O yüzden kabul etmedim. Orayı bilen birinin orayı yönetmesi gerektiğini düşündüm. Farklı bir yer Hatay. Başka bir yere benzemiyor geçen sene yaşanan depremden dolayı. Farklı hassasiyetleri olan bir yer. Oraya dışarıdan birinin aday yapılmasını doğru bulmuyorum. O an söyledim” dedi. 

# chp, Aday

16 Şub 2024 - 11:55 - Gündem