İYİ Parti toplantısı karıştı: Ankara İl Başkanı görevden alındı

İYİ Parti'nin Ankara'da aday tanıtım toplantısında bir grup adayları protesto etti. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım görevden alındı. Yerine il yöneticilerinden Akif Sarper Önder atandı.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım Ankara ilçe adaylarının tanıtım törenindeki tartışmalar ve protestolar sebebiyle görevden alındı.

İYİ Parti Ankara İl Yöneticilerinden Akif Sarper Önder, İYİ Parti'nin yeni Ankara İl Başkanı olarak atandı.

İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki tanıtım toplantısında Etimesgut ilçe örgütü, belirlenen adayın kendi adayları olmadığını belirterek İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak'ı ve Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu'yu protesto etti. Etimegut ilçe örgütü yöneticileri AK Parti eski ilçe başkanının Etimesgut'ta aday olarak gösterilmesinin kabul edilemeyeceğini ifade etti. Akşener kürsüdeyken gerçekleşen protestoda “Akburak istifa”, “Zorlu istifa”, “Teşkilat istemiyor” sloganları atıldı. İlçe örgütünün tepkilerinin dindirilmeye çalışılması üzerine protesto arbedeye dönüştü.

Medyascope'un haberine göre gerilim yaşanan bir diğer ilçe de Çubuk oldu. Habere göre Yıldırım, aday tanıtım toplantısında Akşener'e Çubuk Belediye Başkan adayı olarak, ilçe başkanı Halil İbrahim Özdemir'i tanıttı ancak Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak müdahale ederek belirlenen adayın Korhan Merki olduğunu söyledi. Bunun üzerine tansiyon yükseldi ve bir arbede daha yaşandı.

Parti kaynakları uzun süredir Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım ve Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak arasında sorun yaşandığını, yaşanan gerilimin de bunun sonucu olduğunu kaydetti.

14 Şub 2024 - 17:29 - Siyaset