Diyarbakır Valiliği'nden DEM Parti adayının gözaltında olduğu haberlerine dair açıklama

Diyarbakır Valiliği tarafından, DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doğan Hatun'un gözaltına alındığına dair haberlerin gerçek olmadığını bildiren açıklamada "Bu haber ve yorumların mağduriyet algısı oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak yapıldığı değerlendirilmektedir" denildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti), Diyarbakır Büyükşehir BelediyesiBaşkan aday Doğan Hatun, sosyal medya hesabından il başkan adayı Serra Bucak ve ilçe belediye eş başkan adayları olarak gözaltına alındıklarını duyurmuştu.

Partiden yapılan açıklamada DEM Parti'nin Diyarbakır adayı Hatun, il başkan adayı Bucak ve ilçe belediye eş başkan adaylarının gözaltı hazırlığı yapılarak ablukaya alındığı aktarıldı.

Daha sonra Hatun'un gözaltına alınmadığı ancak Kulp Belediye Eş Başkanı Murat İpek ile Ejder Akçan'ın gözaltına alındığını bildirildi.

Diyarbakır Valiliği ise konuya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bazı sosyal medya hesapları ve basında yer alan 'DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Hatun’un ilimizde gözaltına alındığına ilişkin haber ve yorumlar' kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bu haber ve yorumların mağduriyet algısı oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak yapıldığı değerlendirilmektedir."

13 Şub 2024 - 08:58 - Gündem