Yeniden Refah Partisi, AKP'den seçimlerde 2 büyükşehir ve 35 ilçe istemiş

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanvekili Prof. Dr. Doğan Aydal, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP ile ittifak yapmak için iki büyükşehir ve 35 ilçe istediklerini açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, CHP Parti Meclisi Üyesi Dr. Ali Haydar Fırat, Hukukçu Avukat Mücahit Birinci, TÜRKAD Başkan Yardımcısı Avukat Cem Kaya ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanvekili Prof. Dr. Doğan Aydal, Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık programına konuk oldu. Aydal, AKP'den yerel seçimlerde 35 tane ilçe talep ettiklerini burada açıkladı ve "Biz olmadan 76 ilçeyi kazanma şansları yoktu" dedi.

Programda, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler masaya yatırıldı.

Yeniden Refah Partili Doğan Aydal, “Bunu ilk telaffuz eden benim. AK Parti'den 2 büyükşehir istedik. Kocaeli ve Sakarya. Neden bunu istedik? Rahmetli Erbakan Hocamızın sanayi bölgelerine olan hassasiyetini biliyorsunuz. Biz de benim özgeçmişime baktığınızda bir sanayi şehrini çok rahatlıkla kalkındıracak birçok Ar-ge'nin başkanıyım aynı zamanda. Bu isteğimizi Sayın Cumhurbaşkanına ileteceklerini ifade ettiler. Devamını getireyim. 35 tane ilçe talep ettik. Çünkü neden? Önlerine grafik olarak koydum. Biz olmadan 76 ilçeyi kazanma şansları yoktu” diye konuştu. 

09 Şub 2024 - 10:58 - Gündem