Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oradan (ABD) gelecek netice, bizler için F-16'ların Türkiye'ye gönderilmesi sürecini, tamir, bakımla ilgili sürecin başlamasını sağlayacaktır" diye konuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. ABD'den alınması için çalışmalar süren F-16'lar hakkında konuşan Erdoğan, "ABD'nin kararını bekliyoruz" dedi. 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

F-16 SAVAŞ UÇAĞI ALIMI

Parlamentomuz verilen söz üzerine kahir ekseriyetle meclisimizden geçti. Ben de imzaladım. Akşam da, Resmi Gazete'de yayımlandı. Biden yazılı bir talimatla temsilciler meclisine gönderdi. Orayı da bekliyoruz. Oradan gelecek netice, bizler için F-16'ların Türkiye'ye gönderilmesi sürecini, tamir, bakımla ilgili sürecin başlamasını sağlayacaktır.

NATO AÇIKLAMASI

İsveç'e verilen NATO onayının ardından, bu sürecin başlamasını sağlayacaktır. Dışişleri Bakanı bu işin takibini yapıyor. Attığımız adımla Kanada da İsveç de tüm batı ülkeleri Türkiye´nin duruşunu göstermesi açısından isabetli olmuştur. Aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. NATO için önemli bir güç kaynağı olmuştur.

YEREL SEÇİM HAZIRLIKLARI

Yarın İzmir’deyim. İzmir’de hem aday açıklamaları yapacağız hem de geniş kapsamlı büyük bir kapalı spor salonu toplantısı yapacağız. Eskişehir’de de aday tanıtım toplantısı yapacağız. Eskişehir’i, İzmir’i önemsiyoruz. Güçlü sesler çıkararak Cumhur İttifakı’nın 31 Mart’a nasıl hazırlandığını göstereceğiz. Ben izlediğim bölümlerde Murat Bey'in heyecan dolu olduğunu İstanbul’la ilgili konularda hakim olduğunu gördüm. Mutluluk duydum. 31 Mart'ta Murat Kurum'la yeniden İstanbul'u yaşayacağız.

26 Oca 2024 - 16:51 - Gündem