TFFHGD Aydın’a kadın eli değecek 

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Aydın Şubesi'nde gerçekleştirilen seçimler sonucu oluşturulan yeni yönetimde önemli bir değişiklik yaşandı. 

TFFHGD Aydın’a kadın eli değecek 
Haber albümü için resme tıklayın

Yapılan seçimler sonucunda, Matematik öğretmeni ve aynı zamanda hakem olan Bendegül Uyaroğlu futbol hakem gözlemcisi, Gözde Kan ise bölgesel yardımcı hakem olarak yönetime seçildi. Bu önemli gelişmeyle birlikte, Aydın Şubesi tarihinde ilk kez kadın üyeler, yönetim kurulunda yer aldı. Yönetime girmesinden ötürü duyduğu sevinci paylaşan Uyaroğlu, "TFFHGD AYDIN tarihi boyunca ilk kadın yönetim kurulu üyesi olarak hakemlik camiasına hizmet etmekten onur duyarım" dedi.

ATATÜRK VURGUSUNDA BULUNDU

Seçim sonuçlarına dair duygularını paylaşan Bendegül Uyaroğlu, TFFHGD Aydın Şubesi tarihinde ilk kadın yönetim kurulu üyesi olarak hakemlik camiasına hizmet etmekten duyduğu onuru ifade etti. Mustafa Kemal Atatürk'ün belirlediği hedeflere odaklanacağını belirten Uyaroğlu, seçimleri bir bayrak yarışı olarak gördüğünü belirtti. Büyüklerin ve gençlerin destekleriyle uzun yıllar hakem camiasına hizmet etmek amacıyla çıktıkları bu yolda genç ve dinamik bir ekiple birlikte olduklarını söyledi.

(Cemre KADİFE)

19 Oca 2024 - 12:12 - Gündem