Arnold Schwarzenegger Almanya’da gözaltına alındı

Terminatör filminin unutulmaz oyuncusu Arnold Schwarzenegger, yardım amacıyla bir müzayedede satmayı planladığı 26 bin avro değerindeki saatini beyan etmediği iddiası üzerine Münih'te havaalanında gümrük memurları tarafından kısa süreliğine gözaltına alındı.

Büyütmek için resme tıklayın

Bir yardım galası için Almanya’ya giden ünlü oyuncu ve eski vali Arnold Schwarzenegger, Münih Havalimanı’nda yaklaşık üç saat boyunca alıkonuldu.

Alman gazetesi Bild‘in gümrük yetkililerine dayandırdığı haberine göre, Avusturya ve ABD vatandaşlığı bulunan ünlü oyuncu Arnold Schwarzenegger, Los Angeles’tan Münih’e vardığında yaklaşık üç saat boyunca havaalanında durduruldu.

Bir dönem Kaliforniya Valisi olarak da görev alan oyuncu, Bir etkinlik için Almanya’ya gitti. Ancak Münih Havalimanı’nda gözaltına alındı. Bir yardım galası için Almanya’ya giden Schwarzenegger, bu etkinlikte açık artırmaya çıkarmayı planladığı lüks saati beyan etmediği gerekçesiyle gümrük memurları tarafından alıkonuldu.

Schwarzenegger, valizini arayan memurlar tarafından kenara çekildi ve aktörün geliş gümrük formunda beyan etmediği iddia edilen saati buldu.

“CEZAİ VERGİ İŞLEMLERİ BAŞLATTIK”

Sputnik‘te yer alan habere göre, Münih’teki ana gümrük idaresinin sözcüsü, “Cezai vergi işlemlerini başlattık. Saatin ithal olması nedeniyle kayıtlı olması gerekirdi” dedi.

Schwarzenegger, yetkililere saatin Schwarzenegger İklim Girişimi’ne bağışlandığını ve Perşembe gecesi Avusturya’nın Kitzbühel kayak merkezinde yapılacak bir etkinlikte açık artırmayla satılacağını anlatmaya çalıştığını söyledi. Bild’e göre yetkililer, Schwarzenegger’den 4 bin avro vergi ve 5 bin avro ceza dahil 35 bin avro talep etti.

GÜMRÜK KURALLARI

Aktörün ücreti kredi kartıyla ödemeyi teklif ettiği söyleniyor, ancak Alman gümrük kuralları ücretin yarısının nakit olarak ödenmesini gerektiriyor.

Gümrük yetkililerinin, yolculuğuna devam etmesine izin verilmeden önce Schwarzenegger’e nakit çekmek için bir bankaya kadar eşlik ettiği söyleniyor.

19 Oca 2024 - 10:14 - Dünya