CHP'den aday gösterilmeyen Yılmaz Büyükerşen konuştu: ‘Bu parti nasıl adam olacak?’ diye düşünüp durdum

25 yıldır Eskişehir'de belediye başkanlığı yapan Yılmaz Büyükerşen, yeniden aday gösterilmemesinin ardından yaptığı açıklamada "Geçimsizlik, anlaşmazlık, kıskançlıklar, iftiralar, ters yorumlar, herkes birbirinin ayağının altına karpuz kabuğu koyma gibi eğilimler içerisinde. ‘Bu parti nasıl adam olacak?’ diye düşünüp durmuşumdur. CHP’nin büyük hastalıklarından biri, adeta bir virüs, mikrop gibi siyasetle uğraşan insanlar arasında ne yazık ki var" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP, 25 yıllık Yılmaz Büyükerşen döneminin ardından, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ayşe Ünlüce’yi aday olarak gösterdi. Büyükerşen, CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer, İbrahim Arslan, Jale Nur Süllü, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, Tepebaşı Belediye Başkan adayı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkan adayı Kazım Kurt ve CHP İl Başkanı Talat Yalaz ile birlikte partisinin aday tanıtım toplantısına katıldı.

“‘BU PARTİ NASIL ADAM OLACAK?’ DİYE DÜŞÜNÜP, DURDUM”

Buradaki konuşmasında CHP’yi eleştiren Büyükerşen, “Gençliğimde, gazeteciliğim sırasında vaktimizin büyük bir kısmı CHP’de geçerdi. Rahmetli avukat Yaşar Eğitim vardı, il başkanı. Niyazi Önal genç avukat. Tahsin Atakan diye çok genç bir avukat vardı. Oraya gelirler, siyasi tartışmalar olurdu. Bir araya geldikleri zaman, hepsi çok iyi ahbap, hepsi Atatürk idealleri, partinin seçimlerde kazanması için yapılacak işleri konuşurlar. Fakat bir kısmı çekip gittikten sonra iki kişi yan yana gelince, gidenlerin dedikodusunu yaparlar. Geçimsizlik, anlaşmazlık, kıskançlıklar, iftiralar, ters yorumlar, herkes birbirinin ayağının altına karpuz kabuğu koyma gibi eğilimler içerisinde. ‘Bu parti nasıl adam olacak?’ diye düşünüp durmuşumdur. CHP’nin büyük hastalıklarından biri, adeta bir virüs, mikrop gibi siyasetle uğraşan insanlar arasında ne yazık ki var” diye konuştu.

“SİZLERE HELAL EDEBİLMEK İÇİN AYŞE HANIM’A OY VERMENİZİ İSTİYORUM”

Ünlüce’ye destek isteyen Büyükerşen, “Eğer eğitimde, şehircilikte emeklerim olduysa, hakkımı sizlere helal edebilmek için Ayşe Hanım’a oy vermenizi istiyorum. Tabii aynı şekilde her iki belediye başkanı arkadaşımdan da oylarınızı esirgememizi, daha fazlasını vermenizi istiyorum” dedi.

17 Oca 2024 - 18:11 - Siyaset