Başkan Atay’ın İYİ Parti’den Efeler Adaylığı netleşti

Başkanlığı döneminde Efeler ilçesine kazandırdığı hizmetlerle halkın gönlünde taht kuran Bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 2024 yılı için “Her yeni yıl yeni umutlar banındırır” mesajı verirken siyasetteki yeni yol çizgisinin işaretini de bu mesajla vermişti.

Büyütmek için resme tıklayın

“Bütün enerjimizi, emeğimizi, zamanımızı umudumuzu büyütmek, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebilmek için harcarız. Çalıştıkça umut tohumlarının yeşerdiğini görür, daha çok motive olur, daha fazla emek harcarız. Zamanla tek başımıza çıktığımızı sandığımız yolda umudumuzu, hayalimizi paylaşan, birlikte yürümek isteyen yol arkadaşları ediniriz. Durmaksızın ilerleyen zaman; yolumuz ve yöntemimiz doğruysa bizi hayallerimize taşıma aracı haline gelir” diyen Bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın İYİ Parti’den Efeler Adayı olacağı netlik kazandı.

Hangi Parti’den Aday olacağı siyasi kulislerde uzun süre konuşulan Mehmet Fatih Atay tercihini İYİ Parti’den yana yaptı.

Parti Genel Merkezi’nden edinilen kulis bilgilerine göre;

Başkan Atay’ın Efeler Belediye Başkanlığı Adaylığı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başta olmak üzere partinin üst yönetim organlarında kabul gördü. Başkan Atay’ın İYİ Parti Efeler Belediye Başkan Adaylığının 17 Ocak 2024 Çarşamba günü parti gurup toplantısında açıklanması bekleniyor.

BÜYÜKŞEHİR İÇİN ALTINKAYA İLE GÖRÜŞÜLÜYOR

Öte yandan İYİ Parti Genel Merkezi’nde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için çalışmaların sürdüğü bilgisine ulaşılırken Genel Başkan Meral Akşener ile Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Cengiz Altınkaya’nın konu hakkında görüşmeler yaptığı öğrenildi. Altınkaya’nın görevi kabul etmesi durumunda İYİ Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağına kesin gözle bakılıyor. 

15 Oca 2024 - 18:26 - Siyaset